آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر سوژه یک نمایش شد

به گزارش وبمستر وبلاگ، از روز شنبه پانزدهم آذرماه، سریال رادیویی داوطلب از دو شبکه نمایش و سلامت پخش می گردد که سوژه آن، آتش سوزی است که مدت ها پیش در کلینیک سینای اطهر تهران اتفاق افتاده بود.

آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر سوژه یک نمایش شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، داریوش روحی نویسنده مجموعه رادیویی داوطلب ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد: چند وقت پیش کلینیک سینای اطهر در تهران دچار آتش سوزی شد که در آن تعدادی گرفتار شعله های آتش شده بودند و جوانی شهرستانی که برای دستفروشی به تهران آمده بود و در آن نزدیکی بساط داشت، شجاعانه به قلب آتش می زند و تعدادی را نجات می دهد. شاید شخصیت اصلی این قصه همین شخص باشد. یعنی من شخصیت اول قصه را بر اساس این شخص نوشتم و همین حادثه را نیز در قصه گنجاندم.

وی ادامه داد: البته موضوع داوطلب که بر اساس آن نمایشنامه ام را نوشته ام به سفارش رادیو سلامت در اداره کل هنرهای نمایشی فراوری شدکه رادیو نمایش نیز آن را پخش می نماید که باید بگویم دغدغه های شخصی من نیز در نوشتن این موضوع دخیل بود.

این نویسنده تأکید کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه و با افزایش گرفتاری ها و مسائل، همه به دنبال این هستند که گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند و دیگر کمتر کسی پیدا می گردد که نگران دیگران باشد و در موقع بروز حوادث، به یاری حادثه دیدگان بشتابد.

وی در خاتمه گفت: در اینترنت جستجوهایی داشتم، درباره کسانی که در موقع حوادث، داوطلبانه به یاری دیگران می شتابند. به نمونه های زیادی برخوردم و از چند مورد برای پُر کردنِ ظرفِ قصه ام وام گرفتم.

وی در خاتمه گفت: در واقع بخش هایی از این داستان بر پایه واقعیت است و بخش های دیگر نیز با تخیل روایت شده و در اصل می توان گفت که این نمایش نامه رادیویی یک ملودرام اجتماعی است.

سریال رادیویی داوطلب به نویسندگی داریوش روحی، تهیه کنندگی اشرف السادات اشرف نژاد، کارگردانی و بازی فریدون محرابی، افکتوری محمدرضا قبادی فر، صدابرداری مجید آیینه و با هنرمندی محمدرضا قلمبر، محمد رضا علی، حمید یزدانی ابیانه، ناهید مسلمی، محمد پورحسن، سعید سلطانی، شیما جانقربان و امیر عباس توفیقی از روز شنبه پانزدهم آذر ماه ، ساعت 6:15 دقیقه از رادیو نمایش پخش می گردد و ساعت 21:45 دقیقه به روی آنتن رادیو سلامت می رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 44

به "آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر سوژه یک نمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی در کلینیک سینا اطهر سوژه یک نمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید