تهرانی ها مراقب سیلاب رودخانه ها باشید

به گزارش وبمستر وبلاگ، سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران گفت: پیش بینی های هواشناسی و بروز بارش های قابل توجه بیانگر این است که رودخانه های تهران مستعد بروز سیلاب هستند لذا مردم باید به این موضوع توجه داشته باشند.

تهرانی ها مراقب سیلاب رودخانه ها باشید

به گزارش ایسنا، یوسف رضا پور با بیان اینکه طبق پیش بینی های اجرا شده بارش های تهران تا دوشنبه ادامه دارد اظهار کرد: مردم در این ایام از اتراق کنار رودخانه های اصلی تهران از جمله رودخانه کن، کرج و جاجرود خودداری کنند.

وی شرح داد: طی روز های آینده احتمال بارش تا 45 میلی متر در تهران وجود دارد و این حجم از بارش پیش بینی شده، احتمال بروز سیلاب را در رودخانه های تهران بسیار افزایش می دهد و بی توجهی به هشدار های داده شده، خطرات و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به سازه های غیر مجاز ساخته شده در بستر رودخانه ها، گفت: این سازه ها نیز در معرض سیلاب هستند و باید طبق برنامه ریزی های اجرا شده تخریب شوند.

رضا پور با بیان اینکه در این ایام، ممکن است بارندگی قطع شود و به علت تلطیف شدن هوا، مردم برای تفریح کنار رودخانه ها بروند که خطر آفرین است، تاکید کرد: در این ایام به هیچ عنوان افراد در کنار رودخانه ها اتراق نکنند چراکه این موضوع خطر آفرین خواهد بود.

وی با بیان اینکه بارش های شدید در زمان کوتاه مدت، از جمله مواقعی است که می تواند امکان بروز سیلاب را ایجاد کند، شرح داد: تقاضای ما این است که مردم طی این ایام رودخانه ها را برای تفریح انتخاب نکنند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 26

به "تهرانی ها مراقب سیلاب رودخانه ها باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانی ها مراقب سیلاب رودخانه ها باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید