شرط پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه ها

به گزارش وبمستر وبلاگ، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، شرط فعال کردن پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها را ارایه درخواست این مراکز مبنی بر پذیرش دانشجو گفت.

شرط پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه ها

به گزارش خبرنگاران، فاطمه زرین آمیزی روز دوشنبه در مصاحبه با ایرنا درباره پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: برای پذیرش بدون آزمون های سراسری فنی و حرفه ای در اطلاعیه های تکمیلی جزئیات بیشتر و زمان ثبت نام آنها اطلاع رسانی می شود.

وی با بیان این که به احتمال زیاد ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دوباره انجام می شود، گفت: فعال کردن ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون نیازمند دریافت درخواست دانشگاه ها برای پر کردن ظرفیت های خالی در این کد رشته محل ها است.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا زمانی که این درخواست از دانشگاهی دریافت نشود، پذیرش بدون آزمون امکان پذیر نیست.

زرین آمیزی با بیان این که پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 99 فقط یک بار و آن هم برای نیم سال دوم سال تحصیلی جاری امکان پذیر است، گفت: فرایند ثبت نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 99 از 23 آذرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، تکمیل ظرفیت در رشته های با آزمون ممنوع است اما در رشته های بدون آزمون این ممنوعیت وجود ندارد؛ در واقع تکمیل ظرفیت فقط برای رشته های بدون آزمون صورت می گیرد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه هایی که مقطع کارشناسی ارشد دارند، از بهمن ماه می توانند نسبت به پذیرش بدون آزمون در کد رشته های خالی از دانشجو، اقدام کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 82

به "شرط پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط پذیرش دانشجو بدون آزمون دانشگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید