واکسن کرونا چقدر می ارزد؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، خبرنگاران : طبق اعلام صندوق بین المللی پول پیشرفت دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند.

واکسن کرونا چقدر می ارزد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول گفت: کرونا اولویت اصلی اقتصاد جهان است و اولویت حال حاضر باید بازگرداندن اقتصاد به ریل رشد و تقویت بنیان های مالی قرن 21 باشد. این نهاد با اشاره به اوج گیری مجدد شمار مبتلایان در جهان اعلام کرده است تا زمانی که همه گیری در همه جا شکست داده نشود، رشد مالی در هیچ جا به دست نخواهد آمد. شرایط فعلی نشان می دهد که شرایط سخت و غیر مطمین است.

صندوق بین المللی پول که پیش بینی کرده است رشد مالی امسال جهان به طور متوسط منفی 4.4 درصد خواهد بود در سال آینده به 5.2 درصد افزایش خواهد یافت. به گفته این نهاد، رسیدن به یک راه چاره دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا سال 2025 میزان تولید ناخالص داخلی جهان را حدود 9 تریلیون دلار افزایش دهد. این نهاد با هشدار نسبت به خطر لغو سیاست های مالی حمایتی فعلی دولت ها و بانک های مرکزی از ضرورت تداوم رویکرد حمایتی سخن گفته و افزوده است: اگر هر کشور کار خودش را در مقابله با کرونا انجام دهد، مخارج کرونا حدود دو سوم افزایش پیدا خواهد کرد.

کریستالینا جیورجیوا- رییس این نهاد با اشاره به پیشرفت های دارویی در مقابله با کرونا گفت: این خبر خوبی است که پیشرفت های زیادی در مقابله با کرونا داشته ایم اما شاهد کاهش مجدد شتاب رشد مالی در ماه های اخیر بوده ایم و این بدان معناست که حتی پس از پیدا شدن راه چاره پزشکی، مسیری طولانی در پیش خواهد بود. جیورجیوا هم چنین خواستار توجه بیشتر به ثبات محیط کلان مالی جهان شد و سیاست گذاران را تشویق کرد تا با از ظرفیت های مغفول مانده ای نظیر اقتصاد دیجیتالی برای تقویت رشد مالی خود بیشتر بهره بگیرند.

رییس صندوق بین المللی پول همچنین نسبت به افزایش بیش از حد بدهی جهانی در دوره کرونا هشدار داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 25

به "واکسن کرونا چقدر می ارزد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا چقدر می ارزد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید