ارومیه 500 هکتار بافت تاریخی دارد

به گزارش وبمستر وبلاگ، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: عدم صدور مجوز برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شایعه است.

ارومیه 500 هکتار بافت تاریخی دارد

جلیل جباری با بیان اینکه از وسعت 12هزار هکتاری ارومیه 500 هکتار بافت تاریخی است، اضافه نمود: عدم صدور مجوز برای ساخت و ساز در بافت تاریخی شایعه بوده و مورد تایید نیست.

وی با اشاره به اینکه موضوع بافت تاریخی یک موضوع مهم است، توضیح داد: میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مکلف است از یک طرف بافت تاریخی را حفظ و از طرفی حافظ جان افراد ساکن در این بافت ها باشد و دغدغه حفظ جان افراد ساکن در هسته مرکزی را دارد.

جباری خاطر نشان کرد: مشکلاتی که امروزه در بافت تاریخی داریم ناشی از این است که ارگان های مرتبط طبق قانون، حمایتی از قانون حفظ بافت تاریخی به درستی انجام نداده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی بااشاره به اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور بیشترین نامه های ورودی در بخش بافت های تاریخی بود، اظهار کرد: هرکسی که مجوز و تایید کار دارد می تواند بدون ممانعت هربنایی را که استحکام ندارد را بازسازی و استحکام بندی کند.

جباری با تاکید به اینکه در قانون حمایت از بنا میراث فرهنگی باید ضوابط ساخت و ساز را تدوین کند، یاد آور شد: میراث فرهنگی استان سال 98 این ضوابط و چارچوب را تنظیم و ابلاغ نموده و شهرداری ملزم شد که در صدور تمامی ساخت و سازها از میراث استعلام بگیرد.

وی ادامه داد: هدف از تدوین ضوابط جلوگیری از رانت ودخالت کارشناسی در ساخت و سازها است.

خبرنگاران آذربایجان غربی ارومیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 آبان 1401 بروزرسانی: 2 آبان 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 850

به "ارومیه 500 هکتار بافت تاریخی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارومیه 500 هکتار بافت تاریخی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید