اطلاعیه جدید درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش وبمستر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران، از سازمان تامین اجتماعی، در متن این اطلاعیه که روز شنبه انتشار یافته، آمده است: نظر به انعکاس نقطه نظرات مستمری بگیران سازمان از سوی مدیران کل استان ها و کانون های بازنشستگان سراسر کشور مبنی بر وجود پاره ای اشکالات و ابهامات در چگونگی افزایش مستمری فروردین 1400 برخی از غیرحداقل بگیران، با وصول نظرات و آنالیز کارشناسی به عمل آمده؛ وجود برخی ایرادات نرم افزاری در محاسبات مستمری متناسب سازی شده در مورد متوسط بگیران(غیرحداقل بگیران) مستلزم اصلاح فنی و نرم افزاری است.

اطلاعیه جدید درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان

در این اطلاعیه تصریح شده است: بر این اساس مقرر شد، به منظور جلوگیری از توقف در پرداخت مستمری ها، پرداخت برمبنای محاسبات فعلی استمرار یابد و همزمان نسبت به آنالیز و برطرف ایرادات نرم افزاری و اعمال اصلاحات و صدور احکام جدید برای مستمری بگیران فوق تا سرانجام اردیبهشت امسال اقدام لازم انجام گردد.

قرار بود سازمان تامین اجتماعی از روز گذشته (آدینه) پرداخت مستمری ها و متناسب سازی مرحله دوم را اجرایی کند.

که همزمان با این پرداخت ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی ها به سایر سطوح، با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات به تعویق افتاد.

مرحله اول متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال 99 اجرایی و حقوق ماهانه مستمری بگیران این سازمان از 400 تا 800 هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد.

به گفته مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، براساس این متناسب سازی، بازنشستگان با 30 سال سابقه از فروردین 1400، 4 میلیون و 200 تا 4میلیون و 300 هزار تومان دریافت می نمایند.

بازنشستگان با بیش از 30 سال سابقه نیز باتوجه به سنوات بیش از این مبلغ و بازنشستگان کمتر از 30 سال سابقه هم کمتر از این میزان را (باتوجه به سنوات) دریافت خواهند کرد.

در این راستا همچنین 28 اسفندماه 99 مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 281

به "اطلاعیه جدید درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه جدید درباره مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید