در زمستان چگونه ورزش کنیم؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، هدفی برای خودتان معین کنید که شما را به هیجان بیاورد و این همان چیزی است که باعث می گردد حتی در روز های سرد و تاریک و نمناک هم همت کنید و از خانه بیرون بزنید.

در زمستان چگونه ورزش کنیم؟

هرچه روز ها سرد تر و شب ها طولانی تر می گردد انرژی و انگیزه برای بیرون رفتن و ورزش کردن کمتر می گردد؛ اما فرارسیدن زمستان نباید به معنی تغییر برنامه های ورزشی باشد.

با رعایت این سه قانون ساده، برنامه ورزش خود را حتی در زمستان تضمین کنید، فقط کافیست کفش های تان را بپوشید و آغاز کنید.

ورزشی که دوست دارید، پیدا کنید

ژوزفین پری، روانشناس ورزشی می گوید بیشتر ما صبح ها اگر از فعالیتی لذت ببریم احتمال بیشتری دارد تا آن را انجام و ادامه دهیم. او اضافه می نماید که هرچند گاهی اوقات حتی کاری که از آن لذت می بریم و دوست داریم هم نمی تواند ما را وادارد از خانه بیرون برویم.

گاهی حتی حوصله ورزش مورد علاقه تان را هم ندارید، گاهی هوا خیلی بد است، در چنین مواردی توصیه می کنم 10 دقیقه بیرون بروید، چون وقتی همت کنید و بیرون بروید و خودتان را گرم کنید، معمولاً به ورزش ادامه می دهید. مشکل ترین قسمت کار بیشتر اوقات همین همت کردن و بیرون رفتن است.

با دوستان همراه شوید

آپریل لوگان می گوید در روز هایی که هوا زود تاریک می گردد، حفظ امنیت در ورزش شبانه خیلی مهم است. او توصیه می نماید زمان ورزش کردن خود را عوض کنید و اگر نمی توانید این کار را بکنید با چند نفر از آدم های هم فکر همراه شوید و باهم ورزش کنید.

اگر بتوانید با دوستی همراه شوید یا به گروه پیاده روی بپیوندید کسی را خواهید داشت که اگر در خانه بمانید شما را از خانه بیرون بکشد .ژوزفین معتقد است:شما دوست تان را تنها رها نمی کنید.

داشتن دوست و همراه نه فقط شما را وادار می نماید بیرون بروید و ورزش کنید بلکه احساس تعلق و وابستگی به قبیله و گروه را هم به شما می دهد. اگر برای شما ورزش و فعالیت بدنی در ماه های زمستان ممکن نباشد، ژوزفین و آپریل هر دو توصیه می نمایند چنین احساس همراهی و رفاقتی را به صورت آنلاین پیدا کنید.

ژوزفین می گوید:ورزش به صورت آنلاین هم جالب است؛ برای این منظور برخی از کانال های شبکه های اجتماعی عالی است و به شما انگیزهٔ خوبی می دهد.

برای خودتان هدفی معین کنید

اگر در ذهن خود هدفی برای ورزش کردن معین کنید یافتن انگیزه برای ورزش آسان تر می گردد. این هدف ممکن است رقابت در مسابقه، آمادگی برای دویدن مسافتی معین یا به قصد جمع آوری یاری های اقتصادی و حتی شاید کم کردن مقداری از اضافه وزن دوران قرنطینه باشد.

همانطور که ژوزفین می گوید:هدفی برای خودتان معین کنید که شما را به هیجان بیاورد و این همان چیزی است که باعث می گردد حتی در روز های سرد و تاریک و نمناک هم همت کنید و از خانه بیرون بزنید.

منبع: فرادید
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 14

به "در زمستان چگونه ورزش کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در زمستان چگونه ورزش کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید