سمیعی: جذب ترابی در آرامش و فضای دور از جنجال و دلال بازى رقم خورد

به گزارش وبمستر وبلاگ، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره جذب مهدی ترابی توضیحاتی را بیان نمود.

سمیعی: جذب ترابی در آرامش و فضای دور از جنجال و دلال بازى رقم خورد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به یکی دیگر از خواسته های هواداران پرشور باشگاه جامه عمل پوشاند و مهدی ترابی را به لیست سرخپوشان اضافه نمود. با جذب ترابی و حضور او در کنار بازیکنان فعلی، پرسپولیس می تواند با امید بیشتری وارد نیم فصل دوم گردد.

همه ایرانی ها در غم خانواده میناوند و انصاریان شریک هستند

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: باید بار دیگر به خانواده فوتبال و ورزش ایران به خاطر از دست دادن مهرداد میناوند و علی انصاریان تسلیت بگویم. خانواده هر دو بازیکن پیشین ما داغدار هستند. حتماً همه پرسپولیسی ها و تمام ایرانی ها در عزای فوت این 2 چهره سرشناس فوتبال خود را شریک می دانند. امیدواریم روح مهرداد و علی در آرامش ابدی باشد. ما همواره کوشش کردیم طی روز های گذشته، در کنار خانواده میناوند و انصاریان باشیم و از این به بعد هم آن ها بدانند که پرسپولیس همواره خانه آن ها است.

علیرغم غم عظیمی که داشتیم، پیروز شدیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: با وجود غم عظیمی که بابت فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان در قلب بازیکنان و اعضای کادرفنی وجود داشت، اما با تمام توان جنگیدند تا در کنار ارائه یک بازی خوب، به سه امتیاز ملاقات مقابل تراکتور برسند. تراکتور حتی در روز بد خود نیز یکی از مدعیان اصلی کسب پیروزیت در فوتبال ایران به شمار می رود. همان طور که تعیین است و می دانید، تراکتور از جمله تیم های پرستاره فوتبال ایران به حساب می آید که بازی مقابل این تیم آن هم در تبریز کار را برای هر تیمی سخت می نماید، اما غیرت و تعصب بازیکنان و انگیزه ای که برای شاد کردن روح میناوند و انصاریان و همدردی با خانواده آن ها نشان دادند، باعث ایجاد فزونی شد. البته فکر می کنم نتیجه می توانست برد پررنگ تری باشد، اما به هر حال کسب سه امتیاز از تبریز اهمیت فوق العاده ای برای همه ما داشت. باید به بازیکنان و اعضای کادر فنی بابت این پیروزی تبریک بگویم. امیدوارم با ادامه این فرایند، خیلی زود بتوانیم به صدر جدول برسیم.

جذب ترابی خواسته هواداران بود

سمیعی در خصوص جذب مهدی ترابی اضافه نمود: با اینکه شخصا در فضای مجازی حضور ندارم، اما تمام پیغام هایی که هواداران در این فضای خطاب به بنده می دهند را پیگیری می کنم. ما متوجه شدیم که پرسپولیس به تقویت نفری، نیاز فوری دارد. به همین خاطر مذاکراتی انجام دادیم و جذب ترابی را به عنوان یک پروژه مهم در دستور کار قرار دادیم. جذب این بازیکن، از جمله خواسته های مهم هواداران و کادرفنی بود. به همین خاطر سرعت انجام پروژه افزایش یافت و به لطف خدا توانستیم ترابی را بار دیگر سرخپوش کنیم. در این جهت اتفاقات فراوانی رخ داد که مهم ترین آن دوری از پرداخت 150 هزار دلار یا حتی بیشتر از این رقم، بابت دریافت رضایتنامه بود که با صبوری و استفاده از مشاوره های درست و مطالعات کامل، بهترین تصمیمات را اتخاذ کردیم.

ترابی را از منطقی ترین راه ممکن جذب کردیم

نایب رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس توضیح داد: در این میان، بعضی اسیر جو در فضای مجازی شدند و به باشگاه فشار آوردند که با هر رقمی شده، ترابی را پرسپولیسی کنیم در حالی که ما تصمیم داشتیم به وسیله منطقی ترین راه ممکن، اقدام به جذب این بازیکن کنیم. در نهایت بدون دخالت افرادی که هیچ ارتباطی به باشگاه پرسپولیس یا باشگاه العربی نداشتند و با یاری همه اعضای هیئت مدیره و شخص ترابی، به همه اهداف مان در این زمینه رسیدیم. امیدواریم او مثل فصل گذشته مهره ای ارزشمند برای پرسپولیس باشد و بتواند در کنار ستاره های خستگی ناپذیر و متعصبی که همین حالا در تیم داریم، عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش بگذارد.

مبارزه با فساد، کاری بود که انجام دادیم

سمیعی در بخش دیگری از صحبت هایش، گفت: روز اول حضورم در پرسپولیس اعلام کردم برای مبارزه با فساد آمده ام. تا امروز، اقدامات زیادی در این مورد اجرا شده و این مبارزه ادامه دارد که به موقع، آن را رسانه ای می کنیم. یکی از همین اقدامات، بحث جذب ترابی بود. ما با اینکه تحت فشار شدیدی برای پرداخت پول بابت رضایتنامه بودیم، اما ایستادگی کردیم و با مطالعه کامل و استفاده از تجربیات حقوقی و قراردادی، توانستیم بدون پرداخت رقمی به باشگاه العربی قطر یا افرادی که ما را تحت فشار قرار داده بودند، ترابی را جذب کنیم. این هم یکی از قدم های مهم ما در امر مبارزه با فساد بود. عده ای می خواستند با ایجاد فشارها، عدد سنگینی را به عنوان پول رضایتنامه به پرسپولیس تحمیل نموده و باشگاه را زیر دین باشگاه قطری ببرند. این افراد اطلاعات غلطی به هواداران می دادند، اما با مدیریت این ماجرا، جلوی مسائل دیگر را گرفتیم و نگذاشتیم فسادی در پرسپولیس رخ بدهد. اگر می خواستیم با عجله دست به اقدامی بزنیم، بدون تردید از حساب پرسپولیس، پول زیادی خارج می شد که همین امر، زمینه ساز فساد بود. در باشگاهی مثل پرسپولیس که کسی نمی تواند اختلاس کند؛ اما همین مسائل، فساد هایی را رقم می زند که ما مقابلش ایستادیم.

هواداران باید به ما یاری نمایند

او سپس به تمجید از هواداران پرسپولیس پرداخت و گفت: هواداران ما حتی یک لحظه هم از حمایت تیم و باشگاه خسته نشده اند و در مقابل، خواسته های به حقی از پرسپولیس دارند. آن ها قلب شان برای پرسپولیس می تپد و دوست دارند همه چیز ایده آل باشد. ما هم تمام کوشش خود را به کار می بندیم تا بتوانیم این خواسته ها را در بالاترین سطح برآورده کنیم. با این حال هواداران باید به ما بیش از گذشته یاری نمایند. به عنوان مدیرعامل باشگاه از هواداران پرسپولیس درخواست می کنم اخبار صحیح را فقط از ارگان های خبری باشگاه پیگیری نمایند، زیرا ما فقط اخبار را وقتی منتشر می کنیم که اتفاقی به پایان رسیده باشد. مثل همین ماجرای جذب ترابی. در تمام این مدت، وقتی با سوالی در خصوص جذب ترابی روبرو شدیم، یا سکوت کردیم و یا نسبت به آینده، امیدواری دادیم، اما امروز می گوییم ترابی را به جمع بازیکنان خود اضافه نموده ایم و این بازیکن از شروع نیم فصل دوم، پرسپولیس را همراهی می نماید. هواداران ما باید با تجربه و حرفه ای عمل نمایند و اسیر فضای مسمومی نشوند که بعضی کوشش دارند اطراف تیم ما بسازند.

برای پرداخت پول بازیکنان برنامه داشتیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط اقتصادی اضافه نمود: باشگاه با چالش اقتصادی شدیدی دست و پنجه نرم می نماید. مربیان و بازیکنان ما این مسائل را درک می نمایند و تا به حال صبوری خود را نشان داده اند. با وجود برنامه ای که در هیئت مدیره داشتیم، حساب بازیکنان را شارژ کردیم و گام دیگری برای روحیه دادن به تیم برداشتیم. ما در همین مدت، اقداماتی را انجام دادیم که از جمله آن، تسویه حساب کل مطالبات بازیکنان از فصل قبل بود. سپس یکسری از بدهی های گذشته را تسویه کردیم و پول اینیگو والنسیا دستیار گابریل کالدرون را دادیم. پرداخت پول برای توافق با ماریو بودیمیر همگام دیگری در جهت دور کردن نگرانی از هواداران بود که انجام شد. امیدوارم این اقدامات باعث شادی هواداران پرسپولیس گردد. تیم ما همواره باید قدرتمند باشد و بازیکنان شرایطی داشته باشند که با تمام وجود در میدان بجنگند.

هدف ما ایجاد آرامش به جای تنش بود

سمیعی ادامه داد: از اولین روز شروع به کار تا امروز بر روی آرامش فضای پیرامون و داخل تیم تمرکز بالایی داشتم و اجازه ندادم که اطراف تیم و باشگاه سرشار از حاشیه و جنجال باشد. من دوست نداشتم هر روز در رسانه ها اظهارنظر کنم، چون اعتقاد دارم به جای صحبت کردن، فقط باید تمام تمرکزم را روی خدمت به باشگاه بگذارم. به همین علت از بحران های عظیم، با آرامش و کنترل احساسات عبور کردیم. از هواداران هم می خواهم احساسات لحظه ای خود را کنترل نمایند و با آرام نگه داشتن جو اطراف تیم، به یاری ما بیایند و نگذارند فضا برای کار مسموم گردد. پرسپولیس وقتی می تواند به سال های پیروزیت خود ادامه دهد که به جای حواشی، تمرکزش را روی پیروزی های بیشتر و بردن بازی ها بگذارد. ما چاره ای غیر از ادامه دادن به این فرایند پرافتخار نداریم. معتقدم اگر اطراف پرسپولیس آرام باشد، بدون تردید تیم هم با آرامش کامل به میدان می رود و اتفاقات بی نظیری برای مان رقم می خورد.

برای ایجاد زیرساخت های بیشتر کوشش می کنیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اضافه نمود: در کنار این مسائل، بر روی ایجاد زیرساخت های گوناگون کار می کنیم تا بتوانیم اتفاقات مهمی را رقم بزنیم. اخبار کامل در این مورد را در روز های آینده به هواداران پرسپولیس می دهیم، اما در حال حاضر فقط این را بگویم که قرار است کار های عظیمی انجام گردد و اتفاقات مهمی به انجام برسد. کار کردن در باشگاه عظیمی مثل پرسپولیس که با احساسات میلیون ها نفر سروکار دارد، بسیار سخت، اما دلپذیر است. زمانی که می بینیم بابت یک انتخاب درست یا یک تصمیم به موقع، قلب میلیون ها نفر آرامش می گیرد، شاد و مغرور می شویم. جذب مهدی ترابی یکی از اهداف ما بود و می بینیم که از وقتی پروژه بازگرداندن ترابی به پرسپولیس شروع شده تا امروز هواداران با انرژی مثبتی در خصوص این موضوع صحبت می نمایند. البته در روز های تلخی، موضوع بازگشت ترابی را رسانه ای می کنیم، ولی امیدواریم همه پرسپولیسی ها از اتفاقاتی که توسط تیم مدیریتی فعلی رخ می دهد، راضی باشند.

پرسپولیس مقتدر و پیروز ادامه می دهد

او در نهایت گفت: جذب ترابی اولین یا آخرین اقدام باشگاه پرسپولیس نیست. کوشش می کنیم در ادامه جابجایی، شرایط بهتری برای تیم ایجاد کنیم. پرسپولیس کار سختی در فصل پیش رو دارد، اما باید مثل همواره، آرام، مقتدر و پیروز عمل کند. کادر فنی، بازیکنان، هواداران و هیئت مدیره باشگاه اتحاد عظیمی را تشکیل داده اند که با اضافه شدن فردی مثل سید مجید صدری به هیئت مدیره، این اتحاد استحکام بیشتری هم گرفته است. من معتقدم همواره در کنار هم قوی تر می شویم و امیدوارم این اتحاد منجر به کسب پیروزیت ها و افتخارات بیشتری در هفته ها و ماه های آینده گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 164

به "سمیعی: جذب ترابی در آرامش و فضای دور از جنجال و دلال بازى رقم خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمیعی: جذب ترابی در آرامش و فضای دور از جنجال و دلال بازى رقم خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید