صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان به تعویق افتاد

به گزارش وبمستر وبلاگ، رئیس کانون کارگران بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی از به تعویق افتادن صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان این سازمان اطلاع داد.

صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان به تعویق افتاد

علی دهقان کیا با اشاره به تعویق افتادن احکام جدید بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: این تصمیم به دلیل تجمعاتی گرفته شده است که در روزهای گذشته از سوی بعضی افراد در مقابل ساختمان های تأمین اجتماعی صورت گرفته است.

او اضافه کرد: این در حالی است که هنوز احکام جدید حقوق بازنشستگان صادر نشده است و بعضی از افراد که کارگران بازنشسته نیستند و از مدیران بعضی از نهادها هستند، برآورد هایی را در رابطه با احکام جدید داشته اند.

دهقان کیا گفت: در همین زمینه روز گذشته نیز پیشنهادات جدیدی برای حقوق بازنشسته ها اعلام شده که البته هنوز به صورت کامل اعلام نشده است.

او با اشاره به اینکه حدود 60 درصد از بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل بگیر حقوق بازنشستگی هستند، گفت: بنابر محاسبه ای که صورت گرفته این افراد باید بین 4100000 تومان تا 4200000 تومان دریافتی خواهند داشت.

روز شنبه مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حقوق بازنشستگان اطلاع داد.

او درباره جزییات افزایش حقوق بازنشستگان گفت: حداقلی بگیری که 30 سال خدمت نموده است و حقوقش یک میلیون و 600 هزار تومان بوده است در فروردین جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند حدود 4 میلیون و 200 تا 300 هزار تومان دریافت خواهد نمود؛ برای کسانی که کمتر از 30 سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از 30 سال خدمت نموده اند این رقم مقداری بیشتر است.

یک روز پس از این اظهارات بازنشستگان تامین اجتماعی درمقابل دفاتر و ساختمان های این نهاد در شهرهای مختلف تجمع کردند.

معترضان معتقدند که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مقایسه با بازنشستگان کشوری و لشکری عادلانه نیست. آنها به خاطر تبعیض میان بازنشستگان و شرایط بد معیشتی خود اعتنراض کردند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 274

به "صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید