عکس ، دعا کنید با این مارها در شمال برخورد نکنید!

به گزارش وبمستر وبلاگ، جنگل های مازندران مکانی برای پرورش گونه های متنوعی از مارهای سمی و غیر سمی در ایران است؛ در این گزارش به سمی ترین مارهایی که در این نقطه از ایران ساکن هستند پرداخته شده است.

عکس ، دعا کنید با این مارها در شمال برخورد نکنید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در جنگل های مازندران می توان شاهد گونه های متنوعی از مارهای سمی بود؛ یکی از سمی ترین این گونه ها مار کبرای خزری است. کبرای خزری (Naja oxiana) که به آن مار کبرا آسیای میانه، مار ملاقه، کبرا Oxus یا کبرای ایرانی نیز گفته می گردد، گونه ای از مارهای سمی از خانواده Elapidae است.

بیشتر بخوانید:

این سلاح روسی برای نابود کره زمین کافی است!

واکنش رسمی به ابرهای جنجالی آسمان خلخال

بنابر داده های وزارت جهاد کشاورزی زهر مارها عمدتاً از پروتئین ها و پپتیدهای مختلفی تشکیل شده است که بسته به منابع جغرافیایی آنها دارای اثرات سمی و دارویی هستند. ناجا ناجا اکسیانا یکی از مهم ترین مارهای سمی در ایران و آسیای میانه است. نیش این نوع مار می تواند باعث درد و تورم شدید و بعلاوه مسمومیت عصبی گردد. بدون درمان پزشکی، علائم به سرعت بدتر می گردد و مرگ می تواند به زودی رخ دهد.

مار چلیپر، دیگر مار سمی شمال است که گونه ای از مار آبی است که در بیشتر جاهای کره زمین زندگی می نماید. این مار جزء مارهای بزاق سمی یا دهان سمی قرار می گیرد، یعنی این مار نیش ندارد ولی بزاق این مار سمی است اما زهر این مار در صورت دندان گرفتن انسان معمولاً آسیب جدی به انسان نمی رساند.

شکارهای این مار را آبزیان و دوزیستان مانند ماهی ها و قورباغه ها تشکیل می دهند. این مار نیز مانند مارهای غیرسمی بوا و پیتون به دورطعمه حلقه می زند و با بدن خود شکار خود را خفه می نماید. طول این مار نیز گاهی به 1.5 متر می رسد، البته مقدار این مار بستگی به رژیم غذایی او نیز دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 906

به "عکس ، دعا کنید با این مارها در شمال برخورد نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، دعا کنید با این مارها در شمال برخورد نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید