واگذاری غار نخجیر به بهره بردار نو

به گزارش وبمستر وبلاگ، معاون گردشگری استان مرکزی گفت: با برگزاری مزایده، غار چال نخجیر دلیجان به زودی به بهره بردار تازه واگذار می گردد.

واگذاری غار نخجیر به بهره بردار نو

به گزارش خبرنگاران حسن حسینی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه غار چال نخجیر دلیجان به وسیله ماده 88 به صورت یکساله به بهره بردار واگذار می گردد، اضافه نمود: این قانون بواسطه مدت زمان کمی که برای استقرار و فعالیت سرمایه گذار در نظر گرفته در واقع مشکلاتی را برای سرمایه گذار به همراه دارد.

وی توضیح داد: از دهانه غار تا شعاع دو کیلومتری، جزو اراضی منابع طبیعی است و ارتباطی با محیط زیست ندارد. مسلما برای اراضی منابع طبیعی باید ساز و کار و طراحی خاصی داشت ولی امکان طراحی ویژه برای این اراضی در قالب سرمایه گذاری یکساله فراهم نخواهد شد، مگر اینکه در بحث واگذاری به ماده 27 توجه داشت یا به وسیله قوانین منطقه نمونه توریستی کار را پیش برد تا امکان سرمایه گذاری براساس تایید وزارت میراث فرهنگی فراهم گردد.

حسینی با تاکید بر اینکه بهره برداری از غار به وسیله سرمایه گذار احتیاجمند زمانی بیشتر از یکسال است، اضافه نمود: مشکل اینجاست که قوانین اجازه افزایش مدت قرارداد را نمی دهند، بر این اساس احتیاج است که در این حوزه اصلاح قانون صورت گیرد.

وی با اشاره به اندازه استقبال توریستان از غار، توضیح داد: این غار طبیعی برای جذب بیشتر توریست باید در زمینه زیرساخت از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی و سرویس بهداشتی توسعه یابد. در حال حاضر در اطراف این غار مراکز پذیرایی و اقامتی به شکل کانکس موقت ارائه خدمت می نمایند و سرویس بهداشتی موجود، احتیاجمند توسعه و بهسازی است. این شرایط توقع توریست و بازدیدنماینده را برآورده نمی کند و باید سرمایه گذاری مناسبی در منطقه صورت گیرد.

معاون توریستی استان مرکزی اضافه نمود: به منظور جذب سرمایه گذار و بهره برداری از غار، مزایده برگزار می گردد و هفته آینده بازگشایی پاکات انجام می گیرد و رسما بهره بردار غار برای یک سال آینده انتخاب می گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 26 شهریور 1401 بروزرسانی: 26 شهریور 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 832

به "واگذاری غار نخجیر به بهره بردار نو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری غار نخجیر به بهره بردار نو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید