پتنت نو سامسونگ یک گوشی عجیب با نمایشگر تاشوی کشویی را نشان می دهد

به گزارش وبمستر وبلاگ، شرکت های فناوری مانند سامسونگ علاقه دارند تا پتنت های مختلفی از وسایل دیجیتال را به ثبت برسانند، اما لزوما همه این پتنت ها به ارائه محصول واقعی منتهی نمی شوند. به همین علت نمی توان طراحی همه پتنت های منتشر شده را جدی گرفت. به همین علت سامسونگ پتنت نو و عجیبی را منتشر کرده که به نظر می رسد یک گوشی تاشوی کشویی باشد. این پتنت سامسونگ در تاریخ 10 ژوئن 2021 (20 خرداد ماه 1400) به WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) ارسال شد و اخیرا نیز در تاریخ 16 دسامبر (25 آذر ماه) به ثبت رسیده است.

پتنت نو سامسونگ یک گوشی عجیب با نمایشگر تاشوی کشویی را نشان می دهد

این پتنت با عنوان دستگاه الکترونیکی با قابلیت تاشو و کشویی، دستگاهی را توصیف می کند که ظاهراً برای خم کردن نمایشگر تاشوی خود به هر طریق ممکن، از جای خود خارج می شود. اولین نکته که در این پتنت شاهد آن هستیم، جنبه تاشوندگی آن است. این مورد از نظر مفهومی به میزان کافی ساده است، اگرچه هنوز چیزی غیر از طرح های اولیه آن را ندیده ایم.

ایده این طراحی احتمالا بدین شکل است که شما می توانید با کشیدن انتهای نمایشگر قسمتی از آن را که همانند کشو در زیر بدنه گوشی واقع شده است را بیرون بیاورید و شاهد نمایشگر بزرگ تری باشید. این به این معنی است که کاربران در صورت نیاز به نمایشگر بزرگ تر می توانند آن را از زیر نمایشگر اولیه بیرون بکشند و از آن استفاده کنند. درک مفهوم طراحی این نمایشگر تاشوی کشویی راحت است اما در مقابل، اینکه سامسونگ چگونه قصد دارد این طراحی را عملی کند بسیار سخت و سخت است.

با این حال شاید نکته جالب تر و گیج کننده تر طراحی این پتنت، روشی باشد که در آن نمایشگر می تواند تا شود. به نظر می رسد بخشی از پنل نمایشگر در مقابل مکانیزم نورد با یک لولا در زیر آن جدا شده است. تصاویر منتشر شده از این پتنت اینطور نشان می دهند که این لولا می تواند همراه با بقیه اجزای نمایشگر هنگام چرخاندن آن به داخل یا خارج از بدنه بلغزد و در مجموع از چهار غلتک استفاده می کند.

این طراحی بسیار شبیه به طراحی گوشی های تاشوی فعلی سامسونگ است که لولای آن اجازه می دهد تا قسمتی از نمایشگر به سمت بالا و دور از بدنه گوشی قرار بگیرد. فرض ما بر این است که این لولا همانند لولای استفاده شده در گوشی های تاشوی فعلی در هنگام تنظیم زاویه به نمایشگر آزادی عمل می دهد. اگرچه، باید توجه داشت که به نظر نمی رسد این طراحی از قابلیت بسته شدن کامل نمایشگر آن هم بدون ایجاد چروک پشتیبانی کند.

کاری که ظاهرا با چنین نمایشگری می توانید انجام دهید این است بسته به اینکه نمایشگر را تا چه میزان چرخانده اید، می توانید مشخص کنید که نمایشگر تا چه حد به سمت داخل یا خارج باشد. کاربرد این نوع نمایشگر احتمالاً بزرگ ترین علامت سؤال را در فکر کاربران ایجاد می کند. البته باید خاطرنشان کنیم که سامسونگ اطلاعات بیشتری از این پتنت را منتشر نکرده و نهایتا باید منتظر بود که در آینده اخبار بیشتری از طرح این نمایشگر در دسترس ما قرار بگیرد.

همانطور که احتمالا می دانید غول کره ای فناوری با در دست داشتن 93 درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند تاشو، توانست طعم موفقیت در این عرصه را نیز بچشد و قطعا برای ادامه این فرایند نیاز به ارائه گوشی های تاشوی متفاوتی دارد. داستان گوشی های هوشمند تاشوی سامسونگ از سال 2019 آغاز شد، جایی که این شرکت کره ای کار خود را با عرضه گلکسی فولد انجام داد. محصولی که ضعف های زیادی داشت و بسکمک از کاربران گمان کردند شرکت کره ای در این پروژه شکست خواهد خورد و رویای تولید گوشی های هوشمند تاشو به چند سال دیگر موکول خواهد شد. اما این اتفاق نیفتاد و کاربران و علاقمندان استقبال خوبی از این محصول مجذوب کننده کردند.

در سال 2020 نیز سامسونگ این فرایند را با ارائه دو مدل تاشو یعنی گلکسی زد فولد و زد فلیپ ادامه داد و سال جاری نیز گلکسی زد فولد و زد فلیپ 3 به سامسونگ برای فتح بازار گوشی های تاشو کمک شایانی کرده اند. به همین علت، یکی از سایت های معتبر کره ای گزارش داده که این شرکت قصد دارد سال آینده 2/9 میلیون واحد گلکسی زد فولد 4 و 6/9 میلیون گلکسی زد فلیپ 4 راهی بازار کند که در مجموع با 9/8 میلیون گوشی تاشوی سامسونگ روبرو خواهیم شد.

از طرف دیگر، گفته می شود سامسونگ هدف تولید 2/5 تا 3 میلیون زد فولد 3 و 3/5 تا 4 میلیون واحد زد فلیپ 3 را در نظر گرفته است. به عبارت دیگر اگر این آمارها صحت داشته باشند، تولید گوشی های تاشوی سامسونگ در سال 2022 به طور قابل توجهی بیشتر از سال جاری خواهد بود.

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 634

به "پتنت نو سامسونگ یک گوشی عجیب با نمایشگر تاشوی کشویی را نشان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پتنت نو سامسونگ یک گوشی عجیب با نمایشگر تاشوی کشویی را نشان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید