10 انتقام جوی دنیای مارول که بیشتر از بقیه تحت تاثیر بشکن تانوس قرار گرفتند

به گزارش وبمستر وبلاگ، انتقام جویان: جنگ ابدیت توانست دنیای سینمایی مارول را برای همواره تغییر دهد، چرا که در این فیلم، تانوس دیوانه نیمی از جمعیت دنیا را نابود کرد. پس از اینکه انتقام جویان متحمل این شکست بزرگ شدند، دنیا مجبور شد پنج سال سخت، طولانی و سرشار از درد و رنج را تحمل کند که به واقعه بلیپ (بشکن زدن تانوس) معروف شد.

10 انتقام جوی دنیای مارول که بیشتر از بقیه تحت تاثیر بشکن تانوس قرار گرفتند

بعد از وقوع این اتفاقات، تعیین شد که بخشی از انتقام جویان بیشتر از بقیه تحت تاثیر بشکن تانوس نهاده شده اند. با توجه به اینکه فاز چهارم در پروژه هایی مانند دکتر استرنج در چند دنیای دیوانگی و شی هالک به آنالیز تاثیر روانی بشکن تانوس روی شخصیت های دنیای مارول پرداخته، هم اکنون بینندگان می توانند متوجه شوند که کدام یک از انتقام جویان بیشتر از بقیه تحت تاثیر اقدامات تانوس نهاده شدند.

1. پیتر پارکر

پیتر پارکر یکی از آن انتقام جویانی بود که در نتیجه کارهای تانوس در جنگ ابدیت به شدت ضربه خورد و به مشتی خاک تبدیل شد. پیتر که به مدت پنج سال مرده بود، دوباره برای جنگیدن بر روی زمین به زندگی بازگشت اما متوجه شد که همه چیز به شدت تغییر نموده است.

دنیایی که پیتر می شناخت دستخوش تغییرات زیادی شده بود و حتی بازگشت او به زندگی به قیمت مرگ مربی اش تونی استارک تمام شد. غم و اندوه پیتر در فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه به وضوح به مخاطبان نشان داده شد و بینندگان دیدند که این ابرقهرمان معروف تنها می خواهد به آرامش برسد.

2. استیون استرنج

اگرچه دکتر استرنج تا حدی مسئول رخ دادن رویداد اسنپ و بلیپ بعدی بود، اما خود او هم به شدت تحت تاثیر این رویداد نهاده شد. نه تنها وانگ به عنوان یک جادوگر عالی جای استرنج را گرفت، بلکه این استاد هنرهای عرفانی دریافت که چگونه تصمیماتش جان دنیایان را به خطر انداخته است.

بنابراین استرنج مدام به این فکر بود که آیا کار درست را انجام داده یا نه. در نهایت این جادوگر با عواقب اعمال خود در دکتر استرنج در چند دنیای دیوانگی رو در رو شد و سعی کرد جوابی برای این سوالش بیابد که آیا واقعا راه دیگری هم وجود داشت یا خیر.

3. واندا ماکسیموف

واندا ماکسیموف یکی از انتقام جویانی بود که هرگز نتوانست از شر اثرات بلیپ خلاص گردد. او نه تنها به مدت پنج سال در اثر ضربه ای که تانوس به او وارد کرد مرده بود، بلکه وقتی بازگشت متوجه شد که شوهرش که واندا او را برای محافظت از دنیا کشته بود بی فایده جان خود را از دست داده است.

غم و اندوه واندا او را وارد مسیری به شدت تاریک کرد و در نتیجه این انتقام جوی سابق به یکی از قدرتمندترین تبهکاران دنیای سینمایی مارول تبدیل شد. در حالی که او از اثرات مخرب دارکلد نیز رنج می برد، این غم و اندوه ناشی از اثرات بلیپ بود که باعث شد به یک تبهکار بزرگ تبدیل گردد.

4. اسکات لانگ

اگرچه اسکات لانگ در فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت و رویداد بلیپ حضور نداشت، اما برای چیزی در حدود پنج سال مفقود شد و بعدها تعیین شد وقتی بسیاری از دوستان و همکارانش به خاک سپرده می شدند، در قلمروی کوانتومی به دام افتاده بود. او پس از بازگشت، متوجه شد که دوستانش مرده و دخترش هم بزرگ شده است.

در حالی که تا به امروز رابطه اسکات با کیسی چندان مورد آنالیز قرار نگرفته، اما این پدر مهربان باید با این واقعیت کنار بیاید که مهم ترین سال های زندگی دخترش را از دست داده است. بنابراین قطعا رابطه بین این پدر و دختر در فیلم مرد مورچه ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی که سال آینده منتشر خواهد شد بیشتر مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

5. بروس بنر

زمانی که مخاطبان در انتقام جویان: انتها بازی با بروس بنر آشنا شدند، نسخه جدیدی از هالک را مشاهده کردند که دوره بلیپ را در آزمایشگاه تشعشعات گاما سپری نموده است. در طول بلیپ، مغز بنر و مغز هالک با هم ترکیب شد و در نهایت موجودی به وجود آمد که هم اکنون به هالک هوشمند معروف است.

به نظر می رسد بروس یکی از معدود انتقام جویانی است که توانسته پس از بلیپ بهبود یابد. با این حال، پس از قربانی شدن دو انتقام جوی اصلی، بروس با وجود تمام پیشرفت هایی که در زندگی اش نموده بود، باید با غم و اندوه ناشی از از دست دادن دوستانش کنار می آمد.

6. تونی استارک

تونی استارک پس از شکست در جنگ ابدیت، دیگر گروه انتقام جویان را کنار می گذارد و خانواده ای را با پپر پاتس تشکیل می دهد. در طول بلیپ، او و پپر صاحب یک فرزند می شوند و علیرغم اتفاق ناخوشایندی که برای دنیا افتاد زندگی خوبی را در کنار هم تشکیل می دهند.

تونی ثابت کرد که در بین انتقام جویان تنها فردی است که چندان میلی برای پیوستن به ایده پرش زمانی ندارد، چرا که اعتقاد دارد اتفاق غم انگیزی که برای دنیا روی داده این شانس را به او داد تا دوباره زندگی اش را از نو بسازد. با این حال، از آنجایی که او یکی از باهوش ترین افراد دنیای سینمایی مارول است، نمی تواند در برابر این وسوسه که دوباره به یک انتقام جو تبدیل گردد مقاومت کند.

7. استیو راجرز

استیو راجرز در نبرد واکاندا به شدت از تانوس باخت. بعد از آن در اسنپ، استیو چندین دوست صمیمی از جمله باکی بارنز و سم ویلسون را از دست داد. بنابراین پنج سال بعدی را صرف شرکت در جلسات گروه درمانی کرد و به دیگران یاری کرد تا بتوانند با غم و اندوه ناشی از از دست دادن عزیزانشان کنار بیایند.

اگرچه استیو سعی کرد به دیگران یاری کند، اما خود او هم به شدت به واسطه این حادثه آسیب دیده بود. دنباله انتها بازی به وضوح نشان داد که استیو، مانند بسیاری دیگر از انتقام جویان، دچار غم و اندوه شدیدی شده بود، اما این اندوه را با گرفتن چهرهای شجاعانه پنهان کرد.

8. ناتاشا رومانوف

پس از اسنپ، ناتاشا رومانوف تمام کوشش خود را کرد تا انتقام جویان را کنار هم نگه دارد، اگرچه چندان نتوانست در این راه پیروز باشد. زیرا در طول بلیپ، خواهرخوانده ناتاشا، یلنا و بسیاری از دوستان نزدیکش، از جمله کل خانواده برترین دوستش، کلینت بارتون، کشته شده بودند.

اولین سکانس فیلم انتها بازی به وضوح غم ناتاشا را پس از پیروزی تانوس نشان می دهد و مخاطب به خوبی درمی یابد که او تا چه حد از اینکه کلینت در دریای غم و اندوهش غرق گردد واهمه دارد. همه این احساسات باعث شد که ناتاشا در فیلم بعدی خودش را فدا کند تا همه کسانی که در طول این 5 سال مرده بودند به زندگی بازگردند

9. ثور

ثور یکی از انتقام جویان بود که در دوره بلیپ به شدت آسیب دید. این خدای رعد و برق که آخرین خط دفاعی انتقام جویان در برابر تایتان دیوانه بود در درجه اول خودش را مسئول شکست انتقام جویان به دست تانوس می دانست، اما با همه این ها نسبت به سایر انتقام جویان شرایط بهتری داشت.

دنباله انتها بازی به وضوح به آنالیز احساس گناهی می پردازد که ثور پس از شکستش در برابر تانوس احساس می نماید و نسخه ای کاملا جدیدی از این شخصیت را ارائه می دهد. در طی پنج سال پس از اسنپ، ثور به طور کامل انتقام جویان را رها می نماید و وقتش را به دوستان و همکارانش اختصاص می دهد و سعی می نماید برای کسانی که عزیزانشان را از دست داده اند کاری کند.

سال ها طول می کشد تا این شخصیت بر احساس گناه خود غلبه کند، اگرچه در نهایت در ثور: عشق و تندر این اتفاق روی می دهد. حالا که این شخصیت بالاخره توانسته خودش را از غم و اندوهی که داشته رها کند، هواداران هیجان زده هستند تا ببینند داستان ثور در دنیای سینمایی مارول به کدام سمت و سو پیش می رود.

10. کلینت بارتون

کلینت بارتون در جریان بلیپ همه چیزش را از دست داد. بعد از اینکه اسنپ تانوس، تمام خانواده اش را از بین برد، کلینت برای انتقام گرفتن به سمت دنیای زیرزمینی جنایتکاران کشیده شد و پنج سال را صرف کشتن وحشیانه اشرار سراسر دنیا کرد.

اما زمانی که دوستش، ناتاشا رومانوف به یاریش آمد در نهایت توانست به ریشه های قهرمانانه خود بازگردد. کلینت نه تنها عزیزان خود را در جریان بلیپ از دست داد، بلکه خودش هم کاملا نابود شد.

همه چیزهایی که او زمانی به عنوان یک انتقام جو از آن دفاع می کرد، به نظرش مشتی آرمان های بی ارزش می آمدند و اگرچه او در نهایت هم خانواده و هم طبیعت قهرمانانه اش را به دست می آورد، اما بازگشتش به زندگی قبلی به قیمت جان ناتاشا رومانوف تمام شد یعنی در نهایت باز هم او یکی از عزیزترین کسانش را به خاطر رویداد بلیپ از دست داد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 834

به "10 انتقام جوی دنیای مارول که بیشتر از بقیه تحت تاثیر بشکن تانوس قرار گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 انتقام جوی دنیای مارول که بیشتر از بقیه تحت تاثیر بشکن تانوس قرار گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید