آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019

به گزارش وبمستر وبلاگ، طی روزهای گذشته در خبرها خواندیم که هواوی به عنوان یکی از سرشناس ترین غولهای فناوری چین پیروز به رکورد شکنی و فروشی خیره کننده شده است، این موضوع باعث شده برخی تحلیلگران به این موضوع توجه کنند که آیا هواوی می تواند جایگاه اپل در بازارهای جهانی را به نام خود سند بزند؟

آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رقابت بین غولهای فناوری چین و ایالات متحده در حال روز به روز داغ تر می شود که تعرفه های تجاری و مسائل بین دولت ها نیز لحظه به لحظه پر رنگ تر می شوند. در این میان رشد چشمگیر غول فناوری چین، یعنی هواوی نیز توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

این در حالی است که غول فناوری ایالات متحده یعنی اپل نیز بیکار ننشسته و آمار فروش مناسبی در سال 2018 از خود به جا گذاشته است.

شاید نقطه عطف غول فناوری چین در سال 2018 گوشی هوشمند P20بود. این شرکت در سال 2018 بیش از 200 میلیون واحد از این گوشی تولید کرده است و این برای اولین بار است که این شرکت درست مثل اپل در فروش گوشی های هوشمند خود تا این حد پیروز عمل می کند.

درواقع این شرکت فناوری چینی در سال جاری افزون بر فروش در چین، در اروپا و آفریقا نیز به میزان قابل توجهی فروش خود را افزایش داده است و در حال حاضر نسبت به فروش فروش 153 میلیون دستگاه در سال 2017 بیش از 30 درصد رشد داشته. جالب است بدانید سری P20، در آلمان بسیار محبوب شده است.

با این حال، دستگیری یک مدیر ارشد هواوی در کانادا در اوج جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین باعث شد این شرکت از بسیاری از اهداف بلند مدت ارتباطی خود برای سال 2019 دور شود. اهدافی که می توانست سود تجاری هواوی را به شدت ارتقا دهد.

درواقع پس از از این دستگیری برخی از کشورهای اروپایی اعلام کردند تمایلی ندارند از تجهیزات هواوی در زیرساخت های اینترنت 5G استفاده کنند. این کشورها عمدتا متحدان ایالات متحده بودند و شامل استرالیا، بریتانیا و نیوزیلند می شدند. البته ژاپن نیز به جمع این کشورها پیوسته است.

شرکت هواوی 10.4درصد از بازار جهانی گوشی های هوشمند را در سال 2017 کنترل کرد و درست پشت سر سامسونگ الکترونیک با 21.6 درصد و اپل با 14.7 درصد ایستاد. اما در سال 2018 این غول فناوری چین یک جهش بزرگ داشت و پیروز شد به رکورد اپل نزدیک شود . رکوردی که در سال 2017حدود 215.8 میلیون دستگاه بود.

اکنون باید دید در سال 2019 با وجود شدت گرفتن اختلافات ایالات متحده و چین در حوزه فناوری و محدود شدن فروش هواوی در برخی بازارها، این غول فناوری تا چه حد پیروز خواهد بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 871

به "آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا هواوی می تواند سنگرهای اپل در بازارهای بین الملل را تسخیر کند؟ ، نگاهی به سنگ های پیش روی غول فناوری چین در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید