امیدوارم مسولان برای تردد از مترو استفاده نمایند تا با سیستم حمل و نقل آشنا شوند

به گزارش وبمستر وبلاگ، مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران نوشت: امیداست مقامات لشکری و کشوری نیز به عنوان خادمین مردم در طی سال با انتخاب مترو برای تردد در سفر های شهری خود از نزدیک با سیستم حمل و نقل بیشتر آشنا شوند.

امیدوارم مسولان برای تردد از مترو استفاده نمایند تا با سیستم حمل و نقل آشنا شوند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت در یادداشتی به مناسبت روز حمل و نقل نوشت: این روز ها همه گیری ویروس کرونا چالش عظیمی را برای حمل و نقل عمومی دنیا ایجاد کرد که موجب کاهش بیش از حد عرضه و تقاضا شده و بیش از هر چیز چهره حمل ونقل عمومی را تغییر داده است.

مترو قابلیت جابه جایی مسافران زیادی را دارد یکی دیگر از مهم ترین مزایای مترو، جدا بودن آن از سایر راستا های شهری است به این ترتیب ترافیک مسافران مترو با ترافیک شهری گره نمی خورد و در حقیقت مترو باری را از دوش خیابان های شهر بر می دارد و در زیر زمین حرکت می نماید. به دلیل حجم بالای مسافری که با مترو جابه جا می گردد، مترو پایه سیستم حمل ونقل شهری در شهر های عظیم قرار گرفته ونقش ستون فقرات را برای سایر سیستم های حمل ونقلی مانند اتوبوس و تاکسی ایفا می نماید. اما با شیوع ویروس کرونا پروتکل های بهداشتی بر فاصله گذاری اجتماعی تأکید دارند، اما نباید فراموش کنیم که فلسفه حمل ونقل عمومی اساسا نقطه مقابل آن است. با این حال ما در متروی تهران وحومه برای تحقق چنین هدفی با استفاده از تمامی ظرفیت و خدمات رسانی بی وقفه کوشش می کنیم، اما به دلیل تحریم ها و نبود منابع اقتصادی زیرساخت های کافی برای اجرایی شدن صد درصدی چنین تصمیمی بیش از این عملا وجود ندارد.

در نه ماه گذشته همکارانم در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همچون بخش های بهداشتی و درمانی در خط مقدم خدمات رسانی به شهروندان در شهر زیر زمینی کوشش کرد اگرچه با کاهش چشمگیر مسافری که داشت اما. برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا، قطار های متروی تهران و حومه را از همان ابتدا حداقل روزانه سه بار، در سیستم مکانیزه مترو واش نظافت و ضدعفونی می شوند، سرانجامه ها، تمامی ایستگاه ها و تجهیزاتی که مسافران با آن در ارتباط هستند از جمله هندریل پله برقی ها، پله های ثابت، جایگاه ها و تمامی گیت ها و دستگاه های شارژ بلیت مسافری روزانه در چند نوبت، نظافت و ضدعفونی می شوند، امکان خرید بلیت های تک سفره و شارژ کارت بلیت الکترونیک مترو واتوبوس به صورت بر خط به وسیله سامانه یا اپلیکیشن تهران من نیز فراهم شد همچنین سرفاصله حرکت قطار ها در خط دو از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه درخطوط 1و 4 سه و نیم دقیقه و در خط 3 از هفت دقیقه به شش دقیقه کاهش یافته است. کوشش می کنیم تا بهترین خدمات رسانی را ارائه دهیم چرا که این روز ها بسیاری از شهروندان سفر درون شهری خود را با هر وسیله ای که شروع نمایند، بالاخره در یک مرحله از مترو استفاده می نمایند. شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با خدمات رسانی بی وقفه در ایام کرونا، کوشش دارد تا گام های موثر و عظیمی درجهت برطرف این بحران بردارد.

در این روز های سخت از یک سو درگیر مطالبات معوقه خود از دولت هستیم و از سوی دیگر باید بار اضافه ای را برای محقق کردن پروتکل های بهداشتی بر دوش می کشیم اگرچه با همراهی و همدلی همکارانم در تمامی بخش های شرکت بهره برداری مترو با حداکثر ظرفیت ناوگان توانسته ایم خدمات رسانی مناسبی را ارائه دهیم، اما امیدواریم که با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های نهفته در بخش حمل ونقل با همدلی و همیاری دولت بیش از گذشته کارنامه درخشان و خدمات ارزنده ای را برای هموطنان عزیزمان ارائه نماییم.

امیداست مقامات لشکری و کشوری نیز به عنوان خادمین مردم در طی سال با انتخاب مترو برای تردد در سفر های شهری خود از نزدیک با سیستم حمل و نقل بیشتر آشنا شوند و این فرصت را غنمیمت شمرده و دعوت می کنیم در روز حمل و نقل میهمان شهر زیر زمینی (مترو) باشند.

در سرانجام ازخدمات رسانی بی وقفه همکاران گرامی در ناوگان خستگی ناپذیر متروی تهران و حومه قدردانی می کنم؛ و یادی می کنم از تمامی در گذشتگان بخش حمل ونقل بخصوص همکارانم که در این راه از جان خود گذشتند تا چرخ متروی تهران بی وقفه بچرخد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 97

به "امیدوارم مسولان برای تردد از مترو استفاده نمایند تا با سیستم حمل و نقل آشنا شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدوارم مسولان برای تردد از مترو استفاده نمایند تا با سیستم حمل و نقل آشنا شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید