توقف آتش مهیب جنوب کالیفرنیا به وسیله آتش نشانان

به گزارش وبمستر وبلاگ، به گزارش رویترز آتش نشان از آرامش باد روز دوشنبه استفاده کردند و آتش مهیب جنوب کالیفرنیا را مهار کردند. این آتش سوزی باعث صدمه زدن به بسیاری از ساختمان ها و منطقه ای بزرگ از کالیفرنیا شده است.

توقف آتش مهیب جنوب کالیفرنیا به وسیله آتش نشانان

دپارتمان جنگلداری کالیفرنیا، یک هفته پیش از آتش سوزی 231،700 هکتار زمین را در ونتورا و سانتا باربارا، حدود 100 مایلی شمال غربی مرکز شهر لس آنجلس کالیفرنیا، در یک اجلاس خبری، اطلاع داد. تا روز دوشنبه این آتش سوزی ادامه یافت، اما در روز دوشنبه با کاهش سرعت آن روبرو شدند، اما این آتش سوزی صدمات زیادی برجای گذاشته است.

آتش سوزی 18000 ساختمان را تهدید می کرد، از جمله بعضی از منطقه ها ثروتمند مونتسیتو که تعدادی از افراد مشهور در آنجا خانه دارند.

کتی هاکسی، کارشناس هواشناسی ملی گفت:

بادهای گرم و خشک سانتا آنا که از بیابان ها به اقیانوس می وزد باعث می گردد آتش را مشتعل تر کند، البته هوا گرم و خشک بود.

مقامات گفتند که آتش سوزی در امتداد خطوط بالایی مونتسیتو و شهر سانتا باربارا اتفاق افتاده است و آتش نشانان کوشش کردند که از پیشرفت آن جلوگیری نمایند.

نزدیک به 900 خانه، ساختمان های اداری و تجاری که به وسیله آتش سوزی نابودشده اند، در مجاورت کانتی ونتورا واقع شده اند. آرتور هارتز، 59 ساله، از ساکنان محلی است که بی خانمان شده است. او می گوید هفته گذشته فقط چند دقیقه قبل از اینکه دیوارهای آتش او را در بربگیرد از خانه خود در شهر ونتورا در اقیانوس آرام فرار نموده است. او ادامه داد: آنجا کاملاً نابود شده است و من تا به امروز چنین صحنه ای ندیده بودم. هارتز هم اکنون در اقامتگاه اضطراری اقامت دارد.

طبق گفته Cal Fire، آتش، علاوه بر تخریب ساختمان ها، به حدود 180 سازه آسیب رسانده است و به عنوان پنجمین رکورد آتش سوزی در کالیفرنیا به شمار میرود.

آتش سوزی که محققان همچنان در پی مشخص دلیل آن هستند، 20 درصد از روز دوشنبه را شامل می شوند که از 15 درصد در اوایل روز بیشتر است.

شهرداری سانتا باربارا هلن اسنایدر گفت:

مدارس دولتی در سانتا باربارا و بعضی از مدارس در این نزدیکی کلاس های این هفته را لغو نموده اند و تا سرانجام تعطیلات سالانه زمستانه کلاس ها برقرار نخواهد شد.

DeGeneres در روز یکشنبه در توییتر نوشت: خانه ما در معرض سوختن قرار داشت. ما فقط مجبور بودیم حیوانات خانگی مان را از آتش دور کنیم. یک سخنگوی DeGeneres از ارائه جزئیات روز دوشنبه خودداری کرد.

بعضی از آتش سوزی های دیگر که در طول هفته گذشته در ناحیه های سن دیه گو و لس آنجلس برپاشده اند، عمدتاً به وسیله هزاران آتش نشان در زمین کنترل می شوند.

مسئولان گفتند آتش سوزی های کریک و چاودار در لس آنجلس هر دو حداقل 90 درصد بوده است، درحالی که آتش اسکیپال در محله لس آنجلس، 85 درصد بود.

شمال سن دیگو، مساحت 4،100 هکتاری (1،660 هکتار) آتش گرفته است و آتش سوزی در روز دوشنبه 90 درصد بود که باعث تخریب 151 ساختمان شد.

منبع: کجارو / reuters.com
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 658

به "توقف آتش مهیب جنوب کالیفرنیا به وسیله آتش نشانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف آتش مهیب جنوب کالیفرنیا به وسیله آتش نشانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید