دستگیری تیم نفوذی ارمنستان در لاچین از سوی جمهوری آذربایجان

به گزارش وبمستر وبلاگ، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ازعملیات پیروز علیه تیم شناسایی ارتش ارمنستان که قصد مین گذاری در منطقه لاچین را داشت، اطلاع داد.

دستگیری تیم نفوذی ارمنستان در لاچین از سوی جمهوری آذربایجان

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع آذربایجان سه شنبه از شناسایی تیم خرابکاری و شناسایی ارتش ارمنستان در نقاط مرزی اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری آذرتاج وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در این باره گفت: یک گروه شناسایی و خرابکاری نیروهای مسلح ارمنستان در شرایط نامساعد جوی در منطقه لاچین در مرز بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان قصد عملیات داشتند که در نتیجه هوشیاری یگانهای ارتش مستقر در این منطقه ، اعضای این گروه عقب نشسینی کردند و یکنفر از نظامیان ارمنستان به اسارت درآمد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در بیانیه خود اضافه کرد که طبق تحقیقات مقدماتی، مأموریت این گروه شناسایی،خرابکاری ارمنستان مین گذاری در منطقه بود. این وزارتخانه از تحقیقات و بازپرسی از نظامی ارمنستانی دستگیر شده در این عملیات اطلاع داد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان چندی قبل نیز از رهگیری و به زمین نشاندن یک پهپاد ارتش ارمنستان اطلاع داد و گفت که یگان های پدافندی این کشور با یاری ابزار ویژه ضمن رهگیری یک فروند پهپاد گریفون-12 ارمنستان، آن را به زمین نشاندند. این پهپاد از نوع تجسسی، رزمی است. وزارت دفاع ارمنستان تا به امروز در این زمینه هیچ واکنشی نشان نداده است.

این اتفاق در حالی رخ داد که یگان پهپادی ارتش جمهوری آذربایجان در نبرد با ارمنستان رجحان محسوسی داشت. پهپادهای ارتش آذربایجان به ویژه بیرقدار ساخت ترکیه بارها به عمق مواضع ارمنستان نفوذ نموده و با موفقیت ماموریت های محوله را انجام دادند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان چهارم آبان 1399 بعد از 44 روز درگیری، با وساطت روسیه بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند. بر اساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه کند و کریدوری زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی، کریدور لاچین را (به عرض پنج کیلومتر) برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده به باکو واگذار شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 362

به "دستگیری تیم نفوذی ارمنستان در لاچین از سوی جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری تیم نفوذی ارمنستان در لاچین از سوی جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید