فروش لاستیک دپوشده؛ 300 هزار تومان زیر قیمت مصوب

به گزارش وبمستر وبلاگ، خبرنگاران : رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران اظهار کرد: در سامانه ، لاستیک های پراید و پژو زیاد است و تقاضا نیز برای آن وجود دارد. ولی بقیه لاستیک ها مشتری ندارند و لاستیک های دپو شده حتی زیر قیمت دولتی در بازار هستند.

فروش لاستیک دپوشده؛ 300 هزار تومان زیر قیمت مصوب

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، داود سعادتی نژاد در خصوص بازار لاستیک گفت: سال جاری طی دو مرحله قیمت لاستیک افزایش پیدا کرد. یک بار سی درصد افزایش یافت و یک ماه پیش نیز بار دیگر افزایش قیمت 50 درصدی را تجربه کرد که در عمل تا هشتاد درصد هم افزایش داشته است. این افزایش قیمت کارشناسی نبوده، از کارشناسان نظری نخواستند. ما که در بازار هستیم از آقایی که پشت میز نشسته بهتر از واقعیت بازار خبر داریم. انجمن تولیدنمایندگان این قیمت را تصویب نموده و حتی سازمان حمایت نیز آن را مصوب ننموده است.

وی اضافه کرد: بین لاستیک های سامانه ای، لاستیک های پراید و پژو زیاد است و تقاضا نیز برای آن وجود دارد. ولی بقیه لاستیک ها مشتری ندارند و در انبارها دپو می شوند بطوریکه لاستیک های دپو شده حتی زیر قیمت دولتی در بازار هستند. اگر قیمت دولتی لاستیک، 1 میلیون و 280 هزار تومان باید باشد در بازار حتی 900 هزار تومان هم به فروش می رود.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک و روغن تهران توضیح داد: قبلا در بازار بنکدار، عمده فروش و خرده فروش بود اما متاسفانه این حالت را از بین بردند و همه عمده فروشان به خرده فروش تبدیل شده اند چراکه سازوکار سامانه ای شده است. خرده فروشان مغازه خود را بسته اند چراکه جایی نیست که لاستیک تهیه نمایند.

وی با بیان اینکه برای لاستیک های دست دوم تقاضایی وجود ندارد، اضافه کرد: وقتی شخص می تواند لاستیک نو با قیمت مصوب بگیرد لاستیک دست دوم نمی خرد. مگر اینکه خودروی ثابت که مصرف نداشته باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 106

به "فروش لاستیک دپوشده؛ 300 هزار تومان زیر قیمت مصوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش لاستیک دپوشده؛ 300 هزار تومان زیر قیمت مصوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید