مشکل صدور ویزای پاکستان برای رانندگان ایرانی برطرف شد

به گزارش وبمستر وبلاگ، بنابر پیگیری های اجرا شده از طرف کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران، مشکل صدور ویزا برای رانندگان ایرانی از طرف پاکستان برطرف شده و شاهد از سرگیری فرآیند صدور ویزا برای متقاضیان هستیم.

مشکل صدور ویزای پاکستان برای رانندگان ایرانی برطرف شد

اوایل خرداد ماه سال جاری موضوع توقف فرآیند صدور ویزا از طرف انجمن حمل ونقل بین المللی استان سیستان و بلوچستان به اطلاع کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران قرار گرفت و در پی آن فرایند پیگیری موضوع از طرف اتاق ایران آغاز شد.

سید علی حسینی، رئیس کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران در گفت وگو با اتاق ایران آنلاین درباره جزئیات این مسئله تشریح کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از موضوع، پیگیری های لازم را انجام دادیم و مذاکراتی با سازمان راهداری، وزارت خارجه و دیگر مراجع ذی صلاح داشتیم. البته موضوع را با رسانه ها نیز در میان گذاشتیم که خوشبختانه فشارها از این طرف موثر افتاد و در پاسخی که از طرف سفارت پاکستان در اختیار ما قرار گرفت، شاهد تلاش طرف مقابل برای حل مشکل به وجود آمده، بودیم.

او ادامه داد: با پیگیری هایی که انجام شد، طرف پاکستانی علت توقف فرایند صدور ویزا را تمام شدن برچسبی که باید روی ویزاها زده شود، اعلام کرد. باید توجه داشته باشیم که موضوع حمل ونقل در همه بخش های اقتصادی کشور اثرگذار است و توقف در فرایند آن می تواند اثرات منفی بسیاری داشته باشد. در این راستا تلاش کردیم با توجه به اهمیت موضوع از همه ظرفیت ها برای از سرگیری فرآیند صدور ویزا، استفاده کنیم.

بر اساس اظهارات این فعال اقتصادی توقف صدور ویزا برای رانندگان ایرانی در حالی اتفاق افتاده بود که طبق گزارش های موجود، ایران برای رانندگان پاکستان ویزا 6 ماهه صادر می کرد و این جریان ادامه داشته و دارد. بنابراین توقف صدور ویزا روی تراز تجاری کشور اثر منفی داشت و لازم بود در اسرع وقت، مشکل ایجاد شده برطرف می شد.

حسینی ادامه داد: در نهایت بعد از حدود یک هفته پیگیری، سفارت پاکستان، پاسخی برای ما مبنی بر حل مسئله و از سرگیری فرآیند صدور ویزا برای رانندگان ایرانی از 7 خرداد، ارسال کرد. البته در کمیسیون حمل ونقل اتاق ایران به این پاسخ اکتفا نکردیم و همچنان پیگیری موضوع بودیم تا اینکه در نهایت انجمن حمل ونقل بین المللی استان سیستان و بلوچستان، 10 خرداد، طی نامه نگاری با کمیسیون از حل مسئله و احیای فرآیند صدور ویزا خبر داد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 780

به "مشکل صدور ویزای پاکستان برای رانندگان ایرانی برطرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل صدور ویزای پاکستان برای رانندگان ایرانی برطرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید