اخبار اقتصادی

پریچهره: به باشگاه های متضرر از کرونا تسهیلات پرداخت می شود

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان تهران توضیحاتی را درباره نحوه تخصیص تسهیلات به باشگاه ها در دوران شیوع کرونا ارائه کرد.

3 بهمن 1399

دانشجوی بلوچ و تحقق رویای کتابخانه سازی

به گزارش خبرنگاران ، زهرا بلوچی، دانشجوی رشته علوم اجتماعی است. چهار ماهی می شود که در روستای کشیک از توابع شهرستان نیکشهر استان سیستان و بلوچستان، آستین های همت را بالا زده است و به کمک جمعی از دانشجویان، برای روستاهای استان خود کتاب و کتابخانه تامین...

3 بهمن 1399

34 مشوق برای شرکت افراد در طرح سرباز ماهر در نظر گرفته شده است

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز نیرو های ستاد کل مسلح گفت: برای افرادی که در دوره های مهارت آموزی شرکت می کنند تا 34 مشوق را درنظر گرفته ایم.

30 دی 1399

رشد مصرف مواد مخدر در مدارس به صفر رسیده است

خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دفتر تحقیقات ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: با قرار دریافت چهل هزار مدرسه تحت پوشش طرح یاریگران زندگی، رشد مصرف مواد در مدارس به صفر رسیده است.

27 دی 1399

رزم حسینی: فساد در خودروسازی و عرضه فولاد را رد نمی کنم

وزیر صمت گفت: ریشه بسیاری از فساد ها در دو نرخی بودن ارز است و من فساد در خودروسازی و در عرضه فولاد و ... را رد نمی کنم، اما با شفاف سازی و کنترل بیشتر به دنبال حذف دلال ها هستیم.

12 دی 1399

مارادونا و فرهنگ فقر

خبرنگاران/خراسان رضوی مارادونا نمونه ای از شخصیت هایی بود که از طبقه فقیر جامعه، همراه با فرهنگ فقر درونی شده، از راستا ورزش فوتبال پیروز شد از تله فقر خارج گردد اما دقیقا به دلیل اقتضائات ساختاری راستا پیشرفتی که در آن قرار گرفته بود، فرهنگ فقر خود...

11 دی 1399

روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است

رییس جمهوری با بیان اینکه دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است و می خواهد در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستد، گفت: دولت با همه سختی ها، تمامی کوشش خود را به کار گرفته تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای مالی کشور...

10 دی 1399

چامسکی: ترامپیسم مدت ها با ما خواهد بود

دونالد ترامپ که تلخی شکست از رقیب دموکرات برایش غیرقابل تحمل شده است،بی توجه به تبعات اقدامات و اظهاراتش در جامعه مدرن امریکایی، حتی پس از صدور مجوز آغاز فرآیند انتقال قدرت، نیز آرام نگرفت. او با وجودی که هیچ سند متقنی به جز اتهام زنی درباره وقوع تقلب...

9 دی 1399

دیدار و گفت وگوی سفیر ایران در صنعاء و وزیر کشاورزی یمن

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء روز دوشنبه ضمن دیدار با وزیر کشاورزی و آبیاری دولت نجات ملی یمن بر لزوم تقویت همکاری های دو کشور در زمینه کشاورزی تاکید کرد.

4 دی 1399

جدیدترین اظهارات قالیباف درباره تحریم های آمریکا

خبرنگاران : رییس مجلس شورای اسلامی در ملاقات با سفیر ترکیه تحریم های آمریکا علیه کشورهای مستقل را سیاستی شکست خورده دانست و گفت: این تحریم ها پایه های تولیدات داخلی کشور را محکم تر و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. ...

3 دی 1399

آموزش عالی شبکه سازی می گردد ، دانشگاه های تعیین کنند وزارت علوم در استان ها هستند

قائم مقام وزیر علوم گفت: قرار نیست با راه اندازی شورا های تعیین هیچ مرکز آموزش عالی بر اساس طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی تعطیل گردد؛ بلکه مقرر است شبکه سازی آموزش عالی در کشور ایجاد گردد.

3 دی 1399

واکسن کرونا چقدر می ارزد؟

خبرنگاران : طبق اعلام صندوق بین المللی پول پیشرفت دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند.

2 دی 1399

دو استعفا در وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگاران، به دنبال صحبت ها و نقدها اخیر وزیر بهداشت نسبت به شرایط تحقیقات سلامت، رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از سمت خود استعفا داد.

1 دی 1399

محصولات فروش جدید ایران خودرو کدامند؟

از روز گذشته بار دیگر ثبت نام برای پیش فروش خودروهای ایران خودرو در قالب طرح فروش فوق العاده برای تحویل 90 روزه شروع شده است و به مدت سه روز ادامه دارد. اما این طرح شامل چه خودروهایی است؟

1 دی 1399

الو! می خوام برم میدون انقلاب؛ یه هواپیما می خواستم

تاکسی هوایی در کشور از بهمن ماه به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد و فرودگاه مهرآباد به عنوان نخستین فرودگاه پذیرای این سامانه حمل ونقل درنظر گرفته شده است. در حال حاضر تنها از هواپیما های سبک و فوق سبک به منظور تاکسی هوایی در ایران استفاده خواهد شد ...

29 آذر 1399

شمار قربانیان کووید-19 در آمریکا از مرز 250،000 تن گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از تارنمای خبری آکسیوس، داده های دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد که شمار قربانیان بیماری کووید -19 در ایالات متحده روز چهارشنبه از مرز 250 هزار تن گذشت.

29 آذر 1399

کرملین: پوتین گفت وگوی دوجانبه ای با ترامپ نخواهد داشت

به گفته سخنگوی کرملین، رئیس جمهوری روسیه قصد ندارد روز آدینه در حاشیه نشست سران سازمان همکاری های مالی آسیا و اقیانوس آرام، مذاکرات دوجانبه ای با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود داشته باشد.

29 آذر 1399

ژنو، شهر جهانی سوئیس

یکی از مهمترین جاهای دیدنی فرانسه که بعید است تا به امروز تصویر آن را ندیده باشید، بنای طاق پیروزی پاریس است؛ یک طاق سنگی سفید که با ارتفاع 50 متری، در میان میدانی عظیم و شلوغ جای گرفته است. این طاق زیبا در کنار برج ایفل…

29 آذر 1399