می خواهم زنده بمانم چرا توقیف شد؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی علت توقیف سریال خانگی می خواهم زنده بمانم را اعلام کرد.

می خواهم زنده بمانم چرا توقیف شد؟

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی ناجا در پی توقیف سریال خانگی می خواهم زنده بمانم توضیحاتی ارائه کرد.

برپایه این گزارش در توضیحات نیروی انتظامی در پی توقیف سریال خانگی می خواهم زنده بمانم آمده است: این سریال ایراد ماهوی، شکلی و محتوایی داشته و داستان فاقد مستندات و بر مبنای تخیلات و رویا پردازی نویسنده بوده که نیازمند اصلاحات اساسی است که مراتب، به عوامل و سازندگان اصلی سریال ابلاغ گشت لذا علی رغم تعهدات اخذ شده در خصوص اعمال اصلاحات اقدامی صورت نگرفته است؛ و از آنجایی که در سکانس هایی از این سریال خانگی به پیشینه یک سازمان انقلابی و پیشکسوتانی که سالیان متمادی در خط مقدم صیانت و پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی تلاش کرده و با نادیده انگاری ایثارگری هایشان در این سریال، به جایگاه و کارنامه درخشانشان توهین نیز شده است که وقایع تحریف شده در این سریال موجبات نگرانی و تکدر خاطر تعداد زیادی از بینندگان عزیز را فراهم آورده است؛ لذا، ادامه فرایند پخش این سریال در دست بررسی و رسیدگی است.

* واکنش ساترا نسبت به توقیف سریال می خواهم زنده بمانم

در پیام ساترا نیز آمده است، با توجه به وصول شکایت معاونت فرهنگی و اجتماعی ناجا و پیگیری چندباره پیرامون سریال می خواهم زنده بمانم نکات ذیل جهت روشن شدن ابعاد موضوع ارایه می شود:براساس بررسی های ساترا، دغدغه های ناجا ناظر به جهان و جریان داستان و نیز شخصیت پردازی برخی کارکترهاست که به نحوی خدشه به چهره نیروی خدوم انتظامی و کمیته های انقلاب اسلامی به عنوان شاکله ناجا محسوب شده است.

نکاتی که به راحتی و بدون تحمیل هزینه های سنگین اصلاح پس از تولید به بخش خصوصی، در مرحله فیلمنامه قابلیت بررسی و مرتفع شدن داشته اند، اما باتوجه به اینکه سریال، بدون طی کردن هماهنگی های لازم با موسسه ناجی هنر آغاز به تولید کرده، این ملاحظات در این سریال نیز مورد غفلت قرار گرفته است.

همچنین با توجه به زمان تولید این سریال، این محتوا پس از تولید و باهدف دریافت مجوز انتشار به ساترا ارائه شده است؛ به همین دلیل اعمال اصلاحات در فیلمنامه در این مرحله، عملا غیرممکن بوده و مطابق با سیاست ساترا مبنی بر حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی نیست.

برهمین اساس و پس از وصول شکایت ناجا، ساترا با برقراری جلساتی با نویسندگان محترم و مدیران معاونت فرهنگی و اجتماعی ناجا و مؤسسه ناجی هنر، سعی بر حل چالش پیش آمده با اصلاح حداقلی ایرادات داستان داشته است که امیدواریم به زودی به حل مشکل پیش آمده منجر شود.

ساترا امیدوار است پس از این شاهد موانع ناشی از ناهماهنگی در جهت سرمایه گذاری و فعالیت رسانه های بخش خصوصی به ویژه در میانه برنامه نمایش عمومی نباشیم.

* واکنش فیلیمو به توقف پخش سریال می خواهم زنده بمانم

روابط عمومی فیلیمو گفت که به دلیل حواشی اخیر، امروز سریال می خواهم زنده بمانم پخش نخواهد شد.

برپایه این گزارش، روابط عمومی فیلیمو گفت با توجه به اخبار منتشر شده مبنی بر توقف پخش سریال می خواهم زنده بمانم، قسمت پانزدهم این مجموعه امروز ساعت 8 صبح از فیلیمو، پخش نخواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است:با درخواست معاونت اجتماعی نیروی محترم انتظامی، پخش سریال می خواهم زنده بمانم تا اطلاع ثانوی متوقف شده است و تیم تولید و ساترا در حال رایزنی برای رفع ابهامات و مصاحبه در خصوص نقطه نظرات ناجا است.

روابط عمومی این پلتفرم در ادامه از مسئولان محترم درخواست کرده با سعه صدر و آرامش به نظاره سریال بنشینند؛ تا سرنوشت شخصیت های منفی سریال بر اساس فرایند منطقی درام به سرانجام برسد و سازندگان جرات و جسارت پرداختن به اتفاقات مهم و افراد نیک و بد روزگار را در کسوت های مختلف داشته باشند.

گفتنی است سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی محمد شایسته هر دوشنبه از فیلیمو پخش می شد که با توجه به اتفاقات پیش آمده، قسمت پانزدهم آن امروز ـ دوشنبه ـ دهم خرداد ماه ـ پخش نمی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 356

به "می خواهم زنده بمانم چرا توقیف شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می خواهم زنده بمانم چرا توقیف شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید