کاهش ارزبری سالانه 17 میلیون یورو با داخلی سازی و سرمایه گذاری خط تولید قطعه تارا

به گزارش وبمستر وبلاگ، ایکوپرس نوشت: کننده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در حاشیه آیین بهره برداری از این خط تولید، امنیت شغلی و بیمه کارگران را دارای اهمیت بالایی دانست و گفت: کنندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، تلاش می کنند با ایفای نقش تسهیل گر در فضای کسب و کار، موانع تولید را از جهت بردارند.

کاهش ارزبری سالانه 17 میلیون یورو با داخلی سازی و سرمایه گذاری خط تولید قطعه تارا

علی حدادی تاکید کرد: مجلس در پی حمایت از کارگران و از صاحبان صنایع پرتلاش و دارای انگیزه بالاست، امروز وحدت، هم افزایی و هم گرایی را در مجموعه ایران خودرو می بینیم که با این هم افزایی به خودکفایی می رسیم و این آزمایشی است که نشان می دهد ما می توانیم کار های بزرگی انجام دهیم.

وی شرح داد: مجلس آمادگی دارد در راستای رفع موانع و اصلاح قوانین و نظارت بر کیفیت بخشی محصولات در آینده تلاش کند؛ از دولت سیزدهم هم این انتظار را داریم که به فکر مردم باشد و تلاش تمام کارگران و صنعتگران در جهت خودکفایی کامل، رقابت پذیری و افزایش کیفیت باشد.

حدادی افزود: امروز یکی از نشانه های خودباوری، تخصص جوان های کشور است که کار های مختلفی انجام می دهند که افتتاح خط تولید قطعه تارا از آن جمله بوده است، باید به جوانان متخصص ایرانی اعتماد کنیم تا به خودکفایی برسیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو هم در آیین بهره برداری از این خط تولید، گفت: امروز اتفاق بزرگی در صنعت خودروسازی کشور روی داده و متخصصان این صنعت توانسته اند بدون وابستگی و اتکا به منابع خارجی اکسل پیچشی تارا را طراحی و تولید کنند.

فرشاد مقیمی، ادامه داد: در کنار داخلی سازی، در کوتاه ترین زمان انتقال تکنولوژی تولید این قطعه صورت گرفته است.

وی از کاهش ارزبری سالانه بیش از 17 میلیون یورو ناشی از داخلی سازی و صرفه جویی در سرمایه گذاری راه اندازی خطوط این قطعه خبر داد و گفت: یکی از برنامه های وزرات صمت کاهش بهای تمام شده تولید است و ایران خودرو در این راستا پروژه های زیادی مانند داخلی سازی و تولید اکسل پیچشی تارا را به خاتمه رسانده است.

وی افزود: این قطعه با مشارکت هفت شرکت گروه صنعتی و به همت کارکنان و مهندسان شرکت صنایع ماشین ابزار طراحی و تولید شده است. شرایط کیفی این قطعه از مشابه خارجی آن بالاتر بوده و قابلیت صادرات هم خواهد داشت.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: حضور وزیر محترم صمت و رویکرد های نوین این وزارتخانه، نویدبخش تحول در صنعت است که منجربه افزایش داخلی سازی، مدیریت بهای تمام شده، اشتغال زایی و توسعه صنایع کشور به ویژه صنعت خودرو خواهد شد.

مقیمی با بیان این که توقف تولید در ایران خودرو معنا ندارد گفت: نگاه ایران خودرو همواره توسعه و ارتقای محصولات بوده و سکون در این گروه جایی ندارد.

گفتنی است، مراسم بهره برداری از خط تولید اکسل پیچشی خودرو تارا با حضور حدادی، کننده مردم نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان، رضایی و مطلب زاده، اعضای هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن و تولیدکنندگان قطعات خودرو در البرز، امام جمعه ساوجبلاغ و مدیرعامل ساپکو در شرکت صنایع ماشین ابزار ایران خودرو برگزار شد.

در ادامه، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از شرکت ومکو هم بازدید کرد. در نشست مقیمی با مدیران ارشد این شرکت، گزارشی از فرایند داخلی سازی و تولید در شرکت ومکو ارایه شد. ومکو تولیدکننده اکسل خودرو های تجاری ایران خودرو است. بازدید از شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو هم از دیگر برنامه های مقیمی بود.

وی از مراحل طراحی و ساخت قالب های بدنه و سیستم تعلیق تارا بازدید کرد. مدیرعامل شرکت قالب های صنعتی هم گزارشی از فرایند داخلی سازی تولید و برنامه های پیش بینی شده برای تحقق اهداف ایران خودرو ارایه کرد. پروژه تامین خط هات استمپینگ از جمله پروژه های مهم شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو است.

اجرای الزامات استانداردی، افزایش استحکام و ایمنی خودرو، کاهش مصرف سوخت و در نهایت کاهش آلایندگی محصول از مزایای این پروژه است. از دیگر مزایای اجرای این پروژه استحکام بدنه خودرو است که در زمان تصادف برای سرنشینان ایمنی بیشتری ایجاد خواهد کرد. پروژه توسعه ای Hot stamping شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو در مرحله تحقیقاتی است.

منبع: فرارو
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 542

به "کاهش ارزبری سالانه 17 میلیون یورو با داخلی سازی و سرمایه گذاری خط تولید قطعه تارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ارزبری سالانه 17 میلیون یورو با داخلی سازی و سرمایه گذاری خط تولید قطعه تارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید