کشف حمام هایی دو هزارساله که به طرز شگفت انگیزی سالم مانده اند

به گزارش وبمستر وبلاگ، امپراطور آگوستوس، شهر آگوستا اِمِریتا را در 25 قبل از میلاد تأسیس کرد تا سربازان لژیون های حرفه ای جنگ های کانتابریا را در آن اسکان دهد. این شهر با مساحت بیش از 20 هزار کیلومتر مربع به یکی از بزرگترین مراکز رومی در اسپانیا و مرکز استان لوزیتانیا تبدیل شد.

کشف حمام هایی دو هزارساله که به طرز شگفت انگیزی سالم مانده اند

به گزارش فرادید؛ این شهر به عنوان مدلی از رم ساخته شد. در توضیحات یونسکو آمده است که این شهر نمونه ای عالی از یک مرکز استانی روم در طول امپراتوری و پس از آن است.

خانه آمفی تئاتر در مریدای اسپانیا؛ جایی که حمام های رومی کشف شده اند

فلیکس پالما، مدیر کنسرسیوم پروژه باستان شناسی شهر مریدا، در بیانیه ای گفته است: حمام های خارق العاده ای با میزان بسیار بزرگ در خانه های رومی استاندارد پیدا شده اند. این حمام ها به یک اقامتگاه خصوصی یا شاید مجموعه ای از اقامتگاه های خصوصی تعلق داشته اند، اگرچه شاید به اشتراک گذاشته می شدند و بنابراین باز هم حمام عمومی نامیده می شدند.

آنا ماریا بِجارانو، باستان شناس کنسرسیوم که مدیریت حفاری های این مکان را بر عهده دارد گفته است: حمام ها کاملاً حفظ شده اند؛ آن ها تزئیناتی دارند مانند تخته های مرمر، قالب بندی روی قرنیزها، نقاشی های روی دیوارها و تمام ساختارهای زیرزمین شان.

در منطقه حفاری، هنوز استخری که معمولاً با این نوع مکان ها مرتبط است کشف نشده است، اما باستان شناسان احتمال یافتن آن را نادیده نمی گیرند.

در محوطه ای که نخستین بار در دهه 1940 در خانه آمفی تئاتر آنالیز شد، یک سرای رومی بزرگ اطراف یک حیاط ایوان دار و ذوزنقه ای شکل با باغی در وسط، حین کاوش های کنسرسیوم اِمِرِتِنس و دانشجویان دانشگاه گرانادا، بهمراه بقایای یک مجموعه حمام کشف شدند.

به گفته آنا ماریا بجارانو، کشف حمام های عمومی حفاظت شده در منطقه حفاری نشان می دهد که خانه آمفی تئاتر یک سرای رومی معمولی نبوده، بلکه یک مجموعه عمومی مرتبط با نمایش های آمفی تئاتر مِریتنس بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1402 بروزرسانی: 4 مرداد 1402 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 968

به "کشف حمام هایی دو هزارساله که به طرز شگفت انگیزی سالم مانده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف حمام هایی دو هزارساله که به طرز شگفت انگیزی سالم مانده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید