آخرین جزئیات از کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات

به گزارش وبمستر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران، آنالیز های میدانی نشان می دهد که عرضه سه قلم محصول لبنی که مشمول کاهش قیمت شدند، در فروشگاه ها مشهود است، اما در سطح خرده فروشی، مغازه داران با کمبود این سه قلم رو به رو هستند.

آخرین جزئیات از کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات

بنابر اظهارات کارشناسان حوزه توزیع کالا، گرچه طی سال های اخیر فروشگاه های زنجیره ای رشد مطلوبی داشتند، اما سهم آنها در توزیع محصولات لبنی 15 درصد و سهم خرده فروشی ها در توزیع این اقلام 85 درصد است که با این وجود همراهی خرده فروشی ها در عرضه کالا برای دهک های محروم امری لازم است.

محمدرضا بنی طبا سخنگوی انجمن صنایع لبنی با اشاره به اینکه کارخانه های لبنی مسئله ای از حیث فراوری ندارند، اظهار کرد: کارخانه های لبنی تعهدات خود را در قبال فراوری سه محصول لبنی پنیر یو اف 400 گرمی، شیر نایلونی و ماست 2.5 کیلویی ساده با نرخ مصوب انجام می دهند و مشکل اصلی تنها در حوزه توزیع است.

او اضافه کرد: مغازه داران به علت کاهش سود عموما رغبتی به توزیع این کالاها ندارند، به همین دلیل با اتاق اصناف و اتحادیه های مرتبط در پی حل مشکل هستیم و تا به امروز همکاری خوبی انجام شده است.

بنی طبا با اشاره به استمرار این طرح تا خاتمه سال به شرط ثبات قیمت شیر خام بیان نمود: هم اکنون زمزمه های افزایش قیمت شیر خام به گوش می رسد که در صورت تحقق امکان ادامه این طرح وجود ندارد.

سخنگوی انجمن صنایع لبنی در خاتمه توضیح داد: قیمت کنونی خرید هر کیلو شیرخام از دامداران شش هزار و 400 تا شش هزار و 600 تومان و قیمت شیر نایلونی هفت هزار و 400 تومان است که با این وجود سود کارخانه های لبنی بسیار ناچیز است که با افزایش قیمت خرید شیرخام از دامدار به هفت هزار تا هفت هزار و 500 تومان، حداقل قیمت شیر نایلونی هشت هزار و 500 تا 9 هزار تومان خواهد بود.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 781

به "آخرین جزئیات از کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات از کاهش 10 درصدی قیمت لبنیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید