اختلال کلاب هاوس؛ جریمه روزانه 50 میلیاردی در انتظار اپراتورها

به گزارش وبمستر وبلاگ، وزیر ارتباطات با ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، پیشنهاد جریمه روزانه 50 میلیارد تومانی برای اپراتورهای مختل کننده کلاب هاوس را مطرح نمود.

اختلال کلاب هاوس؛ جریمه روزانه 50 میلیاردی در انتظار اپراتورها

به گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی در نامه خود به اسحاق جهانگیری نوشت: در اجرای قانون اجازه معین و وصول کپی رایت فعالیت بخش غیر دولتی در زمینه پست و مخابرات مصوب 1392/08/19 مجلس شورای اسلامی، پیش نویس مصوبه هیئت وزیران در مورد جریمه ایجاد محدودیت، اختلال یا انسداد در دسترسی شهروندان و کاربران به خدمات فضای مجازی خارج از روال های معین شده قانونی توسط کارورها (اپراتورها) که به امضای رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزرای اطلاعات، امور مالی و دارایی و اینجانب رسیده است، برای طرح و تصویب در هیئت دولت به پیوست ایفاد می گردد.

به گفته وزیر ارتباطات اگر تا یک هفته دیگر اختلال های این شبکه حل نگردد، جریمه روزانه 50 میلیارد تومان در انتظار اپراتورهای متخلفی است که دسترسی به کلاب هاوس را با اختلال روبرو نموده اند. ادامه دار شدن این اختلال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه را برای اپراتورها به دنبال خواهد داشت.

امروز عصر نیز علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری در توئیتر این خبر را گفت.

معزی نوشت: پس از اختلال عمدی بعضی اپراتورها در ارتباطات اینترنتی کاربران، هیئت وزیران پس از دستور صریح رییس جمهور، عصر امروز ضمن تاکید بر حق آزاد شهروندان در دسترسی به اطلاعات و خلاف برشمردن اقدامات اخیر اپراتورها، به پیشنهاد وزیر ارتباطات جرایم سنگینی را برای این گونه تخلفات تصویب کرد.

به گزارش ایرنا 19 فروردین ماه شبکه اجتماعی کلاب هاوس دچار اختلال شد. وزیر ارتباطات درباره فیلتر این شبکه اجتماعی گفت: چنین حکمی صادر و حتی مطرح نشده است، اما اختلال از سوی اپراتورها همچنان برقرار بود هرچند آن ها نیز گفتند هیچ دستور قضایی مبنی بر فیلتر این شبکه اجتماعی صادر نشده است.

پس از آن روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت با انتها ضرب العجل 24 ساعته این وزارتخانه به اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و مخابرات برای ایجاد اختلال عمدی در شبکه اجتماعی کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از این اپراتورها شکایت کرد.

شکایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز با موضوع اختلال عمدی اپراتورهای مذکور در سامانه های رایانه ای و مخابراتی و با استناد به ماده 737 قانون مجازات اسلامی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران تسلیم شد. بر اساس ماده 737 قانون مجازات اسلامی ایجاد هرگونه اختلال در ارتباطات کشور جرم تلقی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 300

به "اختلال کلاب هاوس؛ جریمه روزانه 50 میلیاردی در انتظار اپراتورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال کلاب هاوس؛ جریمه روزانه 50 میلیاردی در انتظار اپراتورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید