اخبار سیاسی

اخطار جدی ایران به ترکیه

تهران (پانا) - سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه از احضار سفیر ترکیه در جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و غیرقابل قبول اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سفر به باکو خبر داد.

29 دی 1399

قاضی مسئول تحقیقات درباره انفجار بیروت استعفا کرد

قاضی مسئول تحقیق درباره انفجار بندر بیروت از کناره گیری اش از این پرونده خبر داد.

28 دی 1399

ادغام واحدهای دانشگاهی نزدیک دانشگاه آزاد

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، علی اکبر ولایتی در حاشیه همایش راویان دفاع مقدس در واحد علوم و تحقیقات در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه ارتقای کیفی دانشگاه آزاد اسلامی بیشتر مدنظر است تا توسعه کمی، گفت: بالغ بر 400 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی...

17 دی 1399

گفتگوی تلفنی جانسون و رئیس کمیسیون اروپا آغاز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی بلومبرگ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس و اورزلا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا امروز شنبه تلفنی با یکدیگر مصاحبه کردند.

17 دی 1399

پیش نویس اصلاح آیین نامه دفاتر اسناد رسمی تدوین شد

تهران (پانا) - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از تدوین پیش نویس اصلاح آیین نامه دفاتر اسناد رسمی اطلاع داد.

17 دی 1399

خبرنگاران مقام&zwnjهای سعودی شاهزاده بازداشتی را به مکان سری منتقل کردند

تهران - خبرنگاران- یک نماینده مجلس اروپا روز چهارشنبه اعلام نمود، مقام های سعودی سلمان بن عبدالعزیز شاهزاده بازداشتی را به همراه پدرش به یک مکان سری منتقل کردند.

16 دی 1399

رزم حسینی: فساد در خودروسازی و عرضه فولاد را رد نمی کنم

وزیر صمت گفت: ریشه بسیاری از فساد ها در دو نرخی بودن ارز است و من فساد در خودروسازی و در عرضه فولاد و ... را رد نمی کنم، اما با شفاف سازی و کنترل بیشتر به دنبال حذف دلال ها هستیم.

12 دی 1399

روحانی: دشمن از نرسیدن به هدفش عصبانی است

رییس جمهوری با بیان اینکه دشمن از نرسیدن به هدف خود در توقف اقتصاد ایران عصبانی است و می خواهد در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستد، گفت: دولت با همه سختی ها، تمامی کوشش خود را به کار گرفته تا مانع ناامنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای مالی کشور...

10 دی 1399

چامسکی: ترامپیسم مدت ها با ما خواهد بود

دونالد ترامپ که تلخی شکست از رقیب دموکرات برایش غیرقابل تحمل شده است،بی توجه به تبعات اقدامات و اظهاراتش در جامعه مدرن امریکایی، حتی پس از صدور مجوز آغاز فرآیند انتقال قدرت، نیز آرام نگرفت. او با وجودی که هیچ سند متقنی به جز اتهام زنی درباره وقوع تقلب...

9 دی 1399

عربستان از انصارالله یمن شکایت کرد

به گزارش خبرنگاران، عربستان سعودی از انصارالله یمن به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کرد.

5 دی 1399

دیدار و گفت وگوی سفیر ایران در صنعاء و وزیر کشاورزی یمن

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صنعاء روز دوشنبه ضمن دیدار با وزیر کشاورزی و آبیاری دولت نجات ملی یمن بر لزوم تقویت همکاری های دو کشور در زمینه کشاورزی تاکید کرد.

4 دی 1399

جدیدترین اظهارات قالیباف درباره تحریم های آمریکا

خبرنگاران : رییس مجلس شورای اسلامی در ملاقات با سفیر ترکیه تحریم های آمریکا علیه کشورهای مستقل را سیاستی شکست خورده دانست و گفت: این تحریم ها پایه های تولیدات داخلی کشور را محکم تر و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد. ...

3 دی 1399

آموزش عالی شبکه سازی می گردد ، دانشگاه های تعیین کنند وزارت علوم در استان ها هستند

قائم مقام وزیر علوم گفت: قرار نیست با راه اندازی شورا های تعیین هیچ مرکز آموزش عالی بر اساس طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی تعطیل گردد؛ بلکه مقرر است شبکه سازی آموزش عالی در کشور ایجاد گردد.

3 دی 1399

واکسن کرونا چقدر می ارزد؟

خبرنگاران : طبق اعلام صندوق بین المللی پول پیشرفت دارویی در ریشه کنی کرونا می تواند تا 9 تریلیون دلار به اقتصاد جهانی اضافه کند.

2 دی 1399

دو استعفا در وزارت بهداشت

به گزارش خبرنگاران، به دنبال صحبت ها و نقدها اخیر وزیر بهداشت نسبت به شرایط تحقیقات سلامت، رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از سمت خود استعفا داد.

1 دی 1399

الو! می خوام برم میدون انقلاب؛ یه هواپیما می خواستم

تاکسی هوایی در کشور از بهمن ماه به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد و فرودگاه مهرآباد به عنوان نخستین فرودگاه پذیرای این سامانه حمل ونقل درنظر گرفته شده است. در حال حاضر تنها از هواپیما های سبک و فوق سبک به منظور تاکسی هوایی در ایران استفاده خواهد شد ...

29 آذر 1399

بیوگرافی علی حاتمی ، کارگردان برجسته ایرانی

علی حاتمی کارگردان، فیلم نامه نویس و تهیه کننده سینما بود که در تاریخ 23 مرداد 1323 در تهران متولد شده و در 15 آذر 1375 بر اثر سرطان درگذشت.

29 آذر 1399

قتل غیر نظامیان در افغانستان به دست نیروهای ویژه استرالیا

یک گزارش تحقیقی وزارت دفاع استرالیا که مدت ها در جریان بود می گوید شواهد معتبری وجود دارد که نیروهای ویژه ارتش در جریان جنگ افغانستان 39 نفر را به طور غیرقانونی کشته اند.

29 آذر 1399

وزارت بهداشت آمریکا: با بایدن همکاری نمی کنیم

وزیر بهداشت آمریکا اظهار داشت تا زمانی که رسما پیروزی بایدن اعلام گردد، با تیم وی همکاری صورت نخواهد گرفت.

29 آذر 1399

طالبان: یاری های خارجی باید به مردم برسد نه دولت کابل

طالبان در آستانه کنفرانس ژنو از کشورهای حامی اقتصادی افغانستان خواست تا برای جلوگیری از فساد در فرایند توزیع یاری ها به مردم افغانستان این یاری ها را در هماهنگی با آن ها به مردم برسانند.

29 آذر 1399