استان های شمالی همچنان رکوردار سفرهای نوروزی

به گزارش وبمستر وبلاگ، براساس آمارهای رسمی منتشر شده، ترددهای بین استانی در روز گذشته به بیش از یک میلیون و 854 هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی کشور رسید که نسبت به روز قبل از آن هفت درصد رشد را تجربه کرد و همچنان استان های شمالی در این زمینه رکورددار هستند.

استان های شمالی همچنان رکوردار سفرهای نوروزی

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آمارهای منتشر شده سامانه های حمل ونقل هوشمند مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل ونقل جاده ای، متوسط تردد روزانه بین استانی از ابتدای طرح سفرهای نوروزی (20 اسفند ماه سال گذشته) تا دیروز (پنجم فروردین ماه امسال) یک میلیون و 733 هزار و 976 وسیله نقلیه بوده است که این اعداد و ارقام نسبت به نوروز سال گذشته 63 درصد افزایش و نسبت به نوروز دو سال گذشته 18 درصد کاهش را نشان می دهد. البته در روز گذشته شاهد تردد یک میلیون و 854 هزار و 690 وسیله نقلیه در جاده های کشور بودیم که این تعداد نسبت به روز قبل از آن یعنی چهارم اسفند ماه هفت درصد افزایش داشته است.

نگاهی به آمار وسایل نقلیه ورودی و خروجی از استان های مختلف نیز نشان می دهد که استان های گیلان، مازندران، اردبیل و گلستان رکوردار سفرهای جاده ای در بازه زمانی 20 اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین ماه امسال بوده اند چرا که مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف از محورهای مواصلاتی آن ها به ترتیب 193 درصد، 146 درصد، 111 درصد و 100 درصد نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال گذشته افزایش یافته است. البته اگر این آمار را با نوروز دو سال گذشته که خبری از محدودیت ها و کرونا نبود، مقایسه کنیم همین آمارها نشان دهنده کاهش ترددهای بین استانی است که همه جزییات آن در جدول زیر قابل مشاهده اند.

به عنوان مثال مجموع ورود و خروج استان گیلان در بازه زمانی مورد بررسی یک میلیون و 509 هزار وسیله نقلیه بوده است که نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال 1398 با کاهش 10 درصد روبرو شده و همین عدد برای استان های مازندران، اردبیل و گلستان به ترتیب 11 درصد، دو درصد و شش درصد نسبت به نوروز دو سال گذشته کاهش داشته اند.

در روز گذشته آزادراه کرج-تهران در محدوده پل کلاک، آزادراه تهران-کرج در کیلومتر 25، آزادراه کرج قزوین در محدوده گلشهر و در مسیرهای رفت و برگشت و آزادراه تهران ساوه و ساوه تهران در محدوده عوارضی تهران بیشترین تردد و ترافیک را تجربه کرده اند که این محورهای مواصلاتی همیشه و به ویژه در ایام تعطیل جزو پرتردد ترین مسیرها و جاده های کشور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 255

به "استان های شمالی همچنان رکوردار سفرهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان های شمالی همچنان رکوردار سفرهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید