بازداشت خانگی عبدالعزیز بوتفلیقه

به گزارش وبمستر وبلاگ، برادر رئیس جمهور سابق الجزایر از بازداشت خانگی عبدالعزیز بوتفلیقه اطلاع داد.

بازداشت خانگی عبدالعزیز بوتفلیقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه الرای الیوم، سعید بوتفلیقه در جریان محاکمه اش که شنبه گذشته توسط قضات نظامی انجام شد، گفت: عبدالعزیر بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر دربازداشت خانگی به سرمی برد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با نپذیرفتن اتهام انجام وظایف ریاست جمهوری در زمانی که عبدالعزیر بوتفلیقه سکته نموده بود، گفت: من به خاطر شایعات بی اساس به زندان افتاده ام و این یک ظلم و ناحقی خود سرانه است.

دادگاه الجزیره در آخرین جلسه خود سعید بوتفلیقه برادر رئیس جمهور سابق الجزایر، ژنرال محمد توفیق مدین رئیس سابق سرویس اطلاعات و امنیت، ژنرال عثمان طرطاق معاون سابق توفیق مدین و خانم لویزه حنون رهبر حزب کارگر این کشور را از اتهام توطئه علیه دولت و ارتش تبرئه کرد و پس از صدور این حکم، ژنرال توفیق مدین و خانم حنون به خانه رفتند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سعید بوتفلیقه در جلسه دادگاه اتهام وارده علیه خودش را بسیار خطرناک خواند و گفت: این اتهام توطئه علیه من نیست بلکه انجام کارها به نام رئیس جمهور است. عبدالعزیر بوتفلیقه زنده است و می توان در این زمینه از او پرسش کرد و من کارها را به دستور او انجام می دادم.

عبدالعزیر بوتفلیقه 92 ساله در سال 2019 برای پنجمین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری الجزایر شد. این اقدام خشم مردم را برانگیخت و تظاهرات مردم در شهرهای مختلف سبب شد تا او از نامزدی در انتخابات و خاتمه ریاست جمهوری کناره گیری کند.

سعید بوتفلیقه متهم شده بود که همزمان با تظاهرات مردمی درسال 2019 دیدارهایی با هدف برکناری فرمانده هان ارتش، تشکیل دولت انتقالی و منحل کردن مجلس انجام داده است.

سعید بوتفلیقه کوچک ترین برادر رئیس جمهور سابق الجزایر است. او پیش از اینکه به عنوان مشاور ویژه عبدالعزیز بوتفلیقه انتخاب گردد، استاد دانشگاه بوده است.

افکار عمومی الجزایر از میزان قدرت و نفوذ او زمانی مطلع شدند که عبدالعزیز بوتفلیقه سکته کرد و بر روی جایگاه چرخدار نشست.

هنگامی که دادگاه نظامی الجزیزه حکم تبرئه سعید بوتفلیقه از اتهام توطئه علیه دولت و ارتش را صادر کرد، وزارت دفاع این کشور بیان کرد: سعید بوتفلیقه به زندان غیرنظامی منتقل می گردد تا به سایر اتهاماتش رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 116

به "بازداشت خانگی عبدالعزیز بوتفلیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت خانگی عبدالعزیز بوتفلیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید