تاکید بر توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر

به گزارش وبمستر وبلاگ، خبرنگاران :یک عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با تاکید بر توسعه زیرساخت های ترافیکی، توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل شهید صدر را ضروری برشمرد و بر مساعدت شورا در این زمینه تاکید نمود.

تاکید بر توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر

به گزارش خبرنگاران ،سید آرش حسینی میلانی، عضو هیات رئیسه و رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ظهر امروز از شرکت کنترل ترافیک شهر تهران بازدید و در جریان آخرین شرایط این شرکت و اقدام صورت گرفته از سوی آن نهاده شد.

در این بازدید که حسین شهیدزاده، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و مشاوران کمیته محیط زیست نیز حضور داشتند، کورش جدی ثانی به تشریح وظایف، ماموریت و اقدامات و آخرین شرایط شرکت کنترل ترافیک شهر تهران پرداخت و گفت: مهمترین ماموریت شرکت کنترل ترافیک شهر تهران، فراهم کردن ابزاری مؤثر و هماهنگ جهت مدیریت یکپارچه و هماهنگ حمل و نقل و ترافیک، مدیریت به هنگام ترافیک، استفاده از تکنولوژی های نوین مخابراتی و فناوری اطلاعات جهت هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک شهر تهران است.

وی به حداکثر رساندن ظرفیت قابل دسترس شبکه معابر، به حداقل رساندن تاثیر وقایع و مدیریت بحران های ترافیک، ارائه راهکارهای تنظیم تقاضای سفر، تسهیل خدمات فوریت های شهری، ایجاد و حفظ اعتماد عمومی به مدیریت یکپارچه ترافیک، مشارکت در سیاستگذاری سیستم مدیریت ترافیک، اطلاع رسانی به وسیله تابلوهای متغیر خبری، کشف و رسیدگی به حوادث ترافیکی با استفاده از دوربین های نظارت تلویزیونی توسط مرکز اصلی و مراکز کنترل ترافیک محلی و مراکز نظارت تونل های شهری را از اهم اقدامات مرکز کنترل ترافیک شهر تهران دانست.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران بهره برداری از تونل های شش گانه شهر تهران و پل شهید صدر، سامانه ثبت تخلف سرعت، سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سامانه های ثبت تخلف ورود خودروهای سنگین به داخل تونل ها و پل های شهری، ثبت تخلف عبور غیرمجاز از خطوط اضطرار تونل ها و پل های شهری، سامانه ثبت تخلف تردد غیرمجاز از مسیرهای ویژه اتوبوس و نصب و راه اندازی سامانه های نظارت تصویری (CCTV) از جمله ماموریت های شرکت کنترل ترافیک تهران برشمرد.

جدی ثانی در ادامه آخرین شرایط تجمعی تجهیزات ITS را تشریح و اقدامات صورت گرفته شرکت کنترل ترافیک تهران در نصب و راه اندازی دوربین های نظارت تصویری شهری و ساختمانی، نصب و راه اندازی سامانه های ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز و نصب، راه اندازی سامانه های پلاک خوان در میدان میوه و تره بار مرکزی، سازمان بهشت زهرا (س)، سازمان مدیریت پسماند، خاتمهه های اتوبوسرانی و نصب و راه اندازی سامانه های ثبت تخلف سرعت غیرمجاز را گفت.

وی با اعلام اقدامات صورت گرفته از سوی شرکت کنترل ترافیک شهر تهران برای کاهش آلاینده ها، آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت برای به دست آوردن شاخص پایش شرایط ترافیک تهران (TQI) و طول معابر را در سه محدوده مرکزی تهران، طرح کاهش و کل شهر تهران را تشریح کرد.

مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با تشریح اقدامات صورت گرفته برای هوشمندسازی و نوسازی چراغ های سطح شهر، از عزم این شرکت برای هوشمندسازی چراغ های تقاطع ها و خارج شدن آنها از حالت دستی اطلاع داد و بر احتیاج جدی تونل های شش گانه شهر تهران به نوسازی و تعمیرات اساسی تاکید نمود.

در ادامه این جلسه، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر از مسئولان شرکت کنترل ترافیک سوالاتی درباره تعداد و آخرین شرایط دوربین های این شرکت در محدوده طرح ترافیک، طرح کاهش، رینگ پیرامونی شهر تهران و مبادی ورودی شهر و احتیاجها و کمبود های موجود در این باره پرسید و از برآوردهای اقتصادی برای برطرف این کمبودها و همچنین تعمیرات و نوسازی تونل های شش گانه شهر تهران آگاه شد.

حسینی میلانی مقابله با آلودگی هوای تهران، صیانت از فضای سبز و مدیریت پسماند را سه موضوع کلیدی محیط زیستی تهران برشمرد و گفت: موضوع آلودگی هوا تهران ارتباط عمیق و بهم پیوسته ای با مسئله ترافیک شهر تهران دارد. خوشبختانه شورای پنجم نسبت به مقابله با آلودگی هوا و برطرف معضلات ترافیکی اهتمام جدی دارد و اقدامات مهمی مانند اجرای طرح کاهش و LEZ در این دوره انتها اجرایی شد.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن طرح کاهش بدون مورد پشتیبانی قرار دریافت اطلاعات ترافیکی ممکن نبود، توضیح داد: شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نقش مهم و کلیدی در حفاظت از محیط زیست شهر تهران دارد. از سوی دیگر، شرایط کلانشهری چون تهران به سمتی است که باید با توجه به مقتضیات کلانشهر تهران برای حضور خودروها در محدوده مرکزی شهر محدودیت هایی جدی ایجاد کرد که زیرساخت های آن را شرکت کنترل ترافیک ایجاد می نماید.

این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران حل معضل ترافیک را یکی از دو اولویت اصلی شهروندان تهرانی برشمرد و اعلام نمود: مردم نسبت به شرایط ترافیکی شهر تهران کلافه هستند و حل آن جزو مطالبات اصلی آنها است. شرایط به گونه ای است که عمده شورایاران، ترافیک را از ابرچالش های اصلی محلات و مناطق مختلف تهران برشمرده اند.

حسینی میلانی با تاکید بر اینکه پیوند ترافیک و آلودگی هوا نشان می دهد سرمایه گذاری در بحث های ترافیکی به جان و سلامت مردم ارتباطات دارد، ابراز داشت: همانطور که ستون فقرات برنامه کاهش آلودگی، توسعه حمل و نقل عمومی است، شبکه نظارت ترافیکی نقش شبکه عصبی آن را ایفا می نماید که بدون نقش آفرینی آن نمی توان شرایط ترافیکی را بهبود و مسئله آلودگی هوای تهران را حل کرد.

وی با بیان اینکه عمده خدمات صورت گرفته از سوی شرکت کنترل ترافیک از سوی مردم دیده نمی گردد، مطرح نمود: شاخص پایش شرایط ترافیک تهران (TQI) شاخص مهمی است که اطلاع رسانی آن به تفکیک مرکز شهر، محدوده طرح کاهش و کل شهر به صورت منظم و ترجیحا روزانه می تواند موجب آگاهی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در سطح اجتماعی شده و زمینه انجام اقدامات جدی برای مقابله با آلودگی هوا گردد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ادامه داد: هم اکنون ترافیک، آلودگی هوا و شیوع ویروس کرونا تبدیل به زنجیره ای از مسائل شده اند که به یکدیگر ارتباط پیدا نموده و نسبت به آنها در سطح اجتماعی حساسیت و آگاهی ایجاد شده است. اکنون فرصت خوبی است که شاخص پایش شرایط ترافیک تهران منتشر شده و از بروز تصورات غلطی همچون نقش اندک خودروها در کاهش آلودگی جلوگیری گردد.

حسینی میلانی با تاکید بر توسعه زیرساخت های ترافیکی، توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل شهید صدر را ضروری برشمرد و بر مساعدت شورا در این زمینه تاکید نمود.

وی با اشاره به رخداد تهران 1400 بیان نمود: آلودگی هوای تهران و همزاد آن یعنی ترافیک قدمتی 50 ساله دارد و به همین خاطر ضروری است تاریخچه ترافیک در تهران در رخداد تهران 1400 عمومی سازی شده و قهرمانان، نام آوران و زحمت کشانی که در حوزه ترافیک خدمت نموده اند به مردم معرفی شوند.

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در خاتمه از شرکت کنترل ترافیک تهران خواست زمینه انتشار اطلاعات مربوط به شاخص پایش شرایط ترافیک تهران (TQI) تا ابتدای سال آینده فراهم شده و از آن موقع، این اطلاعات به روز و به شکل روزانه به راحتی در اختیار شهروندان و گروه های مرجع قرار بگیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 120

به "تاکید بر توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید