خرابی کاتالیست 90 درصد خودروهای تهران

به گزارش وبمستر وبلاگ، تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت با توجه به آمار کم خودروهای دارای معاینه فنی برتر، برآورد می گردد کاتالیست حدود 90 درصد خودروهای تهران خراب باشد که نسبت به تعویض آن ها اقدام نمی گردد.

خرابی کاتالیست 90 درصد خودروهای تهران

براساس گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛ حسین شهیدزاده از اندازه گیری پیوسته کیفیت هوای تهران توسط 21 ایستگاه سنجش شهرداری تهران و 14 ایستگاه سنجش سازمان حفاظت محیط زیست در سطح شهر تهران اطلاع داد و گفت: شهروندان می توانند نتایج این اندازه گیری ها را به طور آنلاین به وسیله گوشی تلفن همراه خود مشاهده نمایند.

وی با اعلام اینکه بعضی آلاینده ها که به آن ها آلاینده های معیار می گویند، به طور مداوم اندازه گیری می شوند، اضافه کرد: ازجمله این آلاینده ها، ذرات معلق کمتر از 2 و نیم میکرون است.

وی با اشاره به اینکه مهم ترین آلاینده هوای تهران در زمستان ها ذرات معلق کمتر از 2 و نیم میکرون و در تابستان ها آلاینده اُزُن است، اظهار کرد: پاک ترین ماه سال جاری پایتخت، فروردین بود که بر اساس روش جدید محاسبه شاخص، 15 روز هوای پاک داشتیم و آلوده ترین ماه تابستان تیرماه بود که 20 روز، آلاینده اُزُن بالاتر از حد مجاز رفت.

شهیدزاده با بیان اینکه در آذر نیز هوای تهران ناسالم بود و اصولاً هر سال با سرد شدن هوا، ارتفاع لایه مرزی پایین می آید و باد کم می گردد و همزمان، ذرات معلق کمتر از 2 و نیم میکرون افزایش می یابد، توضیح داد: سال 97 شرایط کیفیت هوای تهران نسبت به سال های پیش از آن عالی بود زیرا که پایتخت، متلاطم ترین جو و پربارش ترین سال را پشت سر گذاشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه از سال 96 که قانون هوای پاک ابلاغ شده است تا الآن، هیچ موتورسیکلتی اسقاط نشده است در صورتی که بر اساس این قانون، قرار بود به ازای فراوری هر موتورسیکلت نو یک موتورسیکلت آلاینده اسقاط گردد، تأکید کرد: با توجه به آمار کم خودروهای دارای معاینه فنی برتر، برآورد می گردد کاتالیست حدود 90 درصد خودروهای تهران خراب باشد که نسبت به تعویض آن ها اقدام نمی گردد.

شهیدزاده با تأکید بر اینکه در تهران بیش از سه میلیون دستگاه خودرو وجود دارد که حدود یک میلیون و 200 هزار دستگاه آن به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه نموده و بقیه به دلیل انجام معاینه فنی استاندارد و سخت گیرانه در مراکز مکانیزه معاینه فنی تهران به مراکز اطراف شهر مراجعه می نمایند، اعلام نمود: متأسفانه نظارت کافی بر روی این مراکز وجود ندارد و در صورت برخورد با متخلفان هم این برخورد، بسیار ضعیف و غیر بازدارنده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 122

به "خرابی کاتالیست 90 درصد خودروهای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرابی کاتالیست 90 درصد خودروهای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید