دنبال توسعه اماکن ورزشی در منطقه ها محروم استان هستیم

به گزارش وبمستر وبلاگ، مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با اشاره به وجود اماکن خوب ورزشی به ویژه در ارومیه و کوشش برای ساخت اماکن نو در منطقه ها محروم استان گفت: با این کار، دنبال استفاده بیش از پیش و با هزینه کم مردم از اماکن ورزشی هستیم.

دنبال توسعه اماکن ورزشی در منطقه ها محروم استان هستیم

سجاد بیرامی در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش اضافه نمود: در این راستا، دولت، وزارت ورزش و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از بخش خصوصی برای توسعه اماکن ورزشی حمایت می نمایند.

وی اضافه نمود: توسعه زیرساخت های ورزشی می تواند یکی از مهمترین راهکارها برای ارتقای نشاط و شادابی و بعلاوه سلامت در جامعه گردد که این امر را با قدرت دنبال می کنیم.

بیرامی با اشاره به تمهیدات ویژه اندیشیده شده در مورد ورزش در منطقه ها محروم شهر ارومیه در پی اجرای طرح ابتکاری شنبه های محرومیت زدایی و برنامه ریزی برای ایجاد سالن های ورزشی در این منطقه ها گفت: برای ساخت سالن ویژه و با ظرفیت بالا در منطقه رشادت، سالار، لاله و دین پرست ارومیه زمین تخصیص داده شده و با اختصاص اعتبار، سالن مجهزی در این منطقه به زودی کلنگ زنی می گردد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بعلاوه از توجه ویژه به حوزه جانبازان و معلولان و ساخت سالن مناسب برای این قشر در استان اطلاع داد و اظهار کرد: تکمیل و تجهیز این سالن در ارومیه، از اولویت های اداره کل است که البته پیشرفت فیزیکی خوبی هم داشته و در صورت دریافت اعتبار، به سمت تکمیل آن حرکت خواهیم کرد.

بیرامی در بخش دیگری با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی سال جاری از 26 مهرماه جاری شروع و تا 2 آبان نیز ادامه دارد، یادآور شد: از سال جاری، برنامه ریزی های حوزه تربیت بدنی در بخش های مختلف مربوط به سال تربیت بدنی یعنی از 26 مهر هر سال تا 26 مهر سال بعد است و کوشش می کنیم کارنامه خوبی در این یکسال داشته باشیم.

وی شعار سال جاری هفته تربیت بدنی و ورزش را ورزش، همبستگی ملی، ایران قوی عنوان نمود و ادامه داد: در هفته تربیت بدنی سال جاری، اجرای یک هزار و 444 برنامه ویژه برنامه ریزی شده که شامل 750 مسابقه ورزشی، 60 جشنواره، 120 برنامه فرهنگی، 50 همایش و 160 مورد تجلیل از فعالان و قهرمانان ورزشی در نقاط مختلف استان است.

بیرامی تاکید نمود: بعلاوه در این هفته ضمن برگزاری 25 کارگاه تخصصی در حوزه های مختلف ورزشی، 46 مورد افتتاح طرح و کلنگ زنی شامل سالن های ورزشی و زمین های چمن مصنوعی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اضافه نمود: البته طبق برنامه ریزی ها و در راستای بهره مندی از ظرفیت جوانان و سازمان های مردم نهاد حوزه ورزش، 61 عنوان برنامه نیز در این حوزه اجرایی خواهد شد.

خبرنگاران آذربایجان غربی ارومیه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1401 بروزرسانی: 25 مهر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 847

به "دنبال توسعه اماکن ورزشی در منطقه ها محروم استان هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنبال توسعه اماکن ورزشی در منطقه ها محروم استان هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید