آغاز عملیات بازسازی گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای نخستین بار در طول عمر بنا

به گزارش وبمستر وبلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، آغاز عملیات بازسازی گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای نخستین بار در طول عمر بنا صورت پذیرفت.

آغاز عملیات بازسازی گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای نخستین بار در طول عمر بنا

عطا حسن پور اظهار کرد: بازسازی این بنا به وسیله پایگاه تخصصی پل های تاریخی لرستان هم اکنون در مرحله فاز سوم بازسازی و استحکام بخشی قرار گرفته است.

وی توضیح داد: براساس برنامه تدوین شده در این فاز مقرر شده است، تمام نیمه جنوبی گذرگاه این پل تاریخی مورد استحکام بخشی و بازسازی قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان اعلام کرد: پل تاریخی چالانچولان یکی از آثار تاریخی استان و بنای آن مربوط به دوران قاجار است که پایه های آن سنگی و بدنه و طاق های آن آجری است و یکی از پل های صدگانه لرستان بشمار می رود.

حسن پور ادامه داد: در این عملیات برای نخستین بار بخش جنوبی پل مذکور مورد آواربرداری، سبک سازی و استحکام بخشی قرار میگیرد و این حجم عملیات گسترده با رعایت تمام منشورهای مربوطه است.

وی اعلام کرد: بطور حتم در صورت تأمین اعتبار اقتصادی آمادگی کاملی وجود دارد که بخش شاقتصادی پل و در واقع تمام گذرگاه این پل مورد بازسازی و استحکام بخشی قرار گیرد.

منبع: همگردی
انتشار: 16 مرداد 1401 بروزرسانی: 16 مرداد 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 807

به "آغاز عملیات بازسازی گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای نخستین بار در طول عمر بنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات بازسازی گذرگاه پل تاریخی چالانچولان برای نخستین بار در طول عمر بنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید