طرح زنده گیری سگ های بلاصاحب در اردکان تداوم دارد

به گزارش وبمستر وبلاگ، معاون فرماندار اردکان گفت: به همت شهرداری و دیگر ارگان ها جمع آوری سگ های بلاصاحب به شهر درحال انجام است.

طرح زنده گیری سگ های بلاصاحب در اردکان تداوم دارد

رضا رضایی گفت: با هدف ارتقای سلامت، بهداشت، امنیت و رضایتمندی شهروندان و رعایت اصول حقوقی در برخورد با حیوانات روش زنده گیری و رهاسازی سگ های بلاصاحب را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته معاون فرماندار اردکان با بیان اینکه وجود سگ های ولگرد در سطح شهرستان یک تهدید جدی در امر بهداشت و سلامت شهروندان است و این پدیده نه تنها باعث بروز مسائل عدیده ای برای شهروندان بلکه پرسه زدن این حیوانات در معابر عمومی چهره شهر را نامطلوب جلوه می دهد.

رضایی گفت: ساماندهی شرایط سگ های بلاصاحب یک امر بین بخشی بوده و برای تحقق آن نیازمند همکاری نهاد های دولتی به ویژه شهرداری ها، شبکه بهداشت و درمان، محیط زیست، دامپزشکی و دهیاری ها است که با تشکیل کارگروه مشترک و طبق دستورالعمل اجرایی اقدامات لازم معمول کنند.

او گفت: در حال حاضر 300 قلاده سگ در کمپ شهرستان نگهداری که هر قلاده سگ به طور میانه در ماه بین 500 تا 600 هزار تومان هزینه نگهداری آن می گردد.

به گفته معاون فرماندار اردکان: با توجه به بحث سگ گردانی در سطح شهر و پارک ها و فضای سبز و اعتراضات مردمی در این خصوص، مقرر شد نیروی انتظامی نسبت به تهیه محتوا لازم جهت تهیه بنر در این خصوص اقدام و به شهرداری اردکان ارسال تا این ارگان نسبت به تهیه بنر و نصب آن در مکان های مورد نظر اقدام کنند.

مرکز شهرستان 150 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار گرفته است.

خبرنگاران یزد یزد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 شهریور 1401 بروزرسانی: 24 شهریور 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 831

به "طرح زنده گیری سگ های بلاصاحب در اردکان تداوم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح زنده گیری سگ های بلاصاحب در اردکان تداوم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید