سلامتی و پزشکی

خبرنگاران 2 مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در مراغه فعال است

مراغه - خبرنگاران - رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: 2 مرکز تجمیعی برای واکسیناسیون کرونا در محل سالن مدیریت بحران شهرداری واقع در میدان مادر و کلینیک تخصصی خواجه نصیر جنب اداره تامین اجتماعی راه اندازی شده است.

26 خرداد 1400

بحران کمبود انسولین در اردبیل

علی عبداللهی رئیس اداره نظارت بر دارو معاونت غذا و داروی استان با بیان اینکه کمبود انسولین نوورپید برطرف شده است، گفت: شاید کمبودی مقطعی در شهرستان ها باشد که با نظارت و بازرسی های میدانی سعی نموده ایم کم و کسری در رابطه با انسولین نداشته باشیم.

25 خرداد 1400

بازار داغ درمانگاه های غیرمجاز در روستاهای کرونا زده هند

درحالیکه شیوع کرونا در مناطق روستایی هند همچنان ادامه دارد، مردم به دلایل مختلف به کلینیک هایی مراجعه می نمایند که بسیاری از آنها بدون مجوز مشغول فعالیت هستند.

24 خرداد 1400

عبدی قدر مصدومیت مغانلو را دانست

مهدی عبدی با یک گل دیدنی پرسپولیس را در همان دقایق ابتدایی از شاهین بندر عامری پیش انداخت.

22 خرداد 1400

اکو کمپ متین آباد نطنز؛ اقامتی به یادماندنی در دل کویر

عملکرد اکو کمپ متین آباد از همان سال های اولیه به اندازه ای خوب بوده که در سال 2014 از سوی سازمان ملل به عنوان یکی از 18 سایت برتر جهان شناخته شد و دقیقا یک سال بعد در سال 2015 جایزه صلح و محیط زیست دکتر تقی ابتکار را از آن خود کرد.

18 خرداد 1400

دومین محموله واکسن کرونای کوواکس وارد ایران شد

دومین محموله واکسن کرونای خریداری شده از طریق ساز و کار کوواکس وارد ایران شد.

18 خرداد 1400

چرا عوارض روانی کرونا در بچه ها بیش از بزرگسالان است؟

خبرنگاران/اردبیل یک روان شناس گفت: احساس تنهایی و افسردگی از مهم ترین عوارض روانی ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

12 خرداد 1400

مهاجرت به کانادا، 10 نکته مهم مهاجرتی به این کشور

کانادا کشوری پیشرفته و مهاجر پذیر است که در سال های اخیر نیز تعداد مهاجران زیادی به خصوص ایرانی را داشته است. اگر به فکر مهاجرت به کانادا هستید باید نکاتی را در خصوص این کشور بدانید؛ تا ادامه همراه ما باشید تا از نکات مهم مهاجرتی آگاه شوید.

11 خرداد 1400

راهنمای کامل نگهداری گیاهان آپارتمانی از مبتدی تا حرفه ای

سبک زندگی ما به نحوی تغییر نموده که بیشتر اوقات خود را در خانه و در فضای بسته می گذرانیم و رابطه کمی با طبیعت داریم. به همین دلیل با نگه داشتن چند گلدان در خانه و محل کار سعی می کنیم به طبیعت نزدیک تر شویم. علاوه بر این، نگهداری از گیاهان آپارتمانی، یک سرگرمی...

10 خرداد 1400

اهدای تجهیزات ضدکرونایی از طرف ستاد اجرایی فرمان امام به ستاد مقابله با کرونای تهران

تهران (پانا)- همزمان با استقرار بزرگترین بیمارستان سیار ستاد اجرایی فرمان امام درکنار سه بیمارستان درگیر با کرونا در تهران، چندین دستگاه ونتیلاتور و کیت تشخیص فوری از طرف ستاد اجرایی فرمان امام به ستاد مقابله با کرونای تهران اهدا شد.

8 خرداد 1400

آخرین شرایط مصدومان پرسپولیس تشریح شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، علیرضا حقیقت درباره آخرین شرایط پزشکی بازیکنان تیم گفت: در جریان اردو و بازی های سخت و فشرده ای که در گوا داشتیم در کنار مبارزه با مصدومیت ها و خستگی بازیکنان که با شرایط جوی تشدید می شد، درگیر پیشگیری...

5 خرداد 1400

شرح وزارت کار درباره حادثه آتش سوزی در شکوهیه قم

به دنبال حادثه آتش سوزی در یکی از واحد های صنعتی شهرک صنعتی شکوهیه قم، مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگاه یاد شده دارای مدیریت ایمنی و بهداشت سیستم کار بوده و در سه سال اخیر، 4 مورد بازرسی از این کارگاه توسط بازرسان کار اداره کل...

3 خرداد 1400

کاهش 38 درصدی مرگ و میر با قرص برنج در استان

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به این که در سال 1398 تعداد 75 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادند، خبر از کاهش 38 درصدی این رقم در سال 99 داد.

31 اردیبهشت 1400

تصویر، سحری مناسب در شرایط کرونایی

رعایت نکاتی در وعده سحری می تواند نگرانی از تضعیف سیستم ایمنی بدن و ابتلا به کرونا را کاهش دهد.

27 اردیبهشت 1400

بعضی دستگاه ها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند ، تعطیلی پایتخت منوط به تصمیم ستاد ملی

استاندار تهران با تاکید بر این که نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در دستگاه های ملی برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با یاری استانداری و نیروی انتظامی قرار داده شده است، گفت: ممانعت شرکت ملی نفت از ورود بازرسی استانداری تهران برای نظارت بر رعایت پروتکل...

25 اردیبهشت 1400

فرهادی: رعایت محدودیت ها در پایتخت به 50 درصد رسیده است

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با اشاره به اعمال محدودیت ها برای گروه های شغلی، گفت: برخی رستوران ها در تهران همچنان مشتری می پذیرند.

23 اردیبهشت 1400

خبر های خوش در انتظار پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح

معاون توسعه سازمان نظام پرستاری از ایجاد کمیته تخصصی آنالیز مسائل پرستاران شاغل در مراکز درمانی نیرو های مسلح اطلاع داد و گفت: در سه ماهه اول سالجاری اتفاقات خوبی برای این پرستاران خواهد افتاد.

21 اردیبهشت 1400

لزوم توجه به سلامت روان در بحران ها

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بحران ها عوارض روانی شدیدی را ایجاد می کند، گفت: در کشور ما در بسیاری از مرحله ها برای برخورد با بحران به دست آورد خوبی رسیدیم، اما اگر به ارتقاء سلامت روان نیز بپردازیم می توانیم این پازل را تشکیل...

17 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 80 درصد بچه ها 5 تا 6 سال پنج دندان پوسیده دارند

تهران - خبرنگاران - مدیر گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: شرایط بهداشت دهان و دندان بچه ها پنج تا شش ساله بسیار نامطلوب است، به شکلی که بیش از 80 درصد این گروه سنی به طور متوسط پنج دندان پوسیده دارند.

15 اردیبهشت 1400

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال 1400، برگه راھنما و سایر اطلاعات مربوط به اجرای آزمون اعلام شد.

13 اردیبهشت 1400
تعداد: (84)