علی انصاری: هرچه فیلم ها کوتاهتر باشند جذاب تر هستند

به گزارش وبمستر وبلاگ، تهران (پانا) - علی انصاری ضمن تاکید بر این موضوع که فیلم کوتاه ظرفیت زیادی دارد، مطرح کرد که این گونه سینمایی، فرصت ایجاد ثروت را هم فراهم می آورد.

علی انصاری: هرچه فیلم ها کوتاهتر باشند جذاب تر هستند

علی انصاری در گفت و گو با خبرنگار پانا گفت: از برگزارنمایندگان این جشنواره تشکر می کنم. برای من باعث افتخار است که برحسب مسئولیت اجتماعی و آن ایده ای که در ذهنم داشتم، امکان و فضایی فرهنگی ایجاد کردیم چنین اتفاقی رخ دهد به طور کلی امیدوارم در حوزه های مختلف به ویژه سینما شاهد دستاوردهای نو و قابل توجه در سطح دنیا باشیم. بخش هنر یکی از بخش های مهم جامعه است و پرداختن به این موضوع از اولویت های اصلی این مجموعه است.

وی اضافه کرد: اگر حس کنم به مسئولیت اجتماعی خودم به درستی پرداخته ام، تشویق می شوم که در حوزه فرهنگ بیشتر فعالیت کنم، به هر حال یکی از این مسئولیت های ما، پرداختن به حوزه فرهنگ است. به عنوان یک فعال مالی و یکی از بنیانگذاران مجموعه ایران مال خوشحالم که ایران مال صرفا یک مجموعه بازرگانی نیست بلکه یک مجموعه فرهنگی و چند منظوره است امیدوارم سینمای ما هم به شرایطی برسد که در زمینه فیلم، صادرنماینده باشیم.

انصاری ادامه داد: به نظرم امروزه وقت و زمان یکی از ارزشمندترین کالاهای روز دنیاست. از همین رو فراوری فیلم کوتاه جذاب است به شخصه من از افرادی هستم که اصلا حوصله تماشای یک فیلم یک ساعت و نیمه را ندارم اما اگر کارگردانی در کمترین زمان زحمت روایت یک فیلم را بکشد، جذاب تر خواهد بود، امروزه همه با سرعت نور با یکدیگر در ارتباط هستیم بنابراین چگونه می توانیم حوصله کنیم و یک ساعت و نیم، دو ساعت به تماشای یک فیلم بنشینیم؟ به همین دلیل هرچه فیلم ها کوتاه مدت تر باشند، جذابیت بیشتری دارند ضمن اینکه با فراوری فیلم کوتاه به فراوری ثروت و ایجاد شغل بها داده می گردد به همین ترتیب فیلم های کوتاه قابل تحسین هستند، ایران مال هم مفتخر است که میزبان برگزاری چنین جشنواره ای است.

این فعال مالی شرح داد: مجموعه ایران مال ظرفیت های بسیار زیادی در سطح استاندارد دنیای دارد، امیدوارم همه علاقه مندان از ظرفیت های این مجموعه چه در زمینه فرنگی چه ورزشی و... استفاده نمایند چون این مجموعه صرفا یک پردیس سینمایی نیست و قابلیت های زیادی دارد و رو برای مخاطبان جذابیت دارد، مخاطبان می توانند در کنار فیلم کوتاه به حوزه های مختلف مجموعه مراجعه نمایند.

انصاری گفت: این ظرفیتی است که برای جامعه سینمایی و هنری قابل بهره برداری است. امیدوارم در سال های آینده هم شاهد چنین رویدادهایی باشیم البته باید پروتکل ها هم رعایت گردد. من هم خوشحالم که شاهد برگزاری چنین جشنواره ای هستیم.

نمایش فیلم های سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران 1 تا 5 بهمن ماه 99 صورت می گیرد. این رویداد به دبیری سید صادق موسوی ششم بهمن نیز با معرفی برگزیدگان به کار خود انتها خواهد داد. اخبار و اطلاعات جشنواره در سایت www.iycs.ir قابل دسترس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 175

به "علی انصاری: هرچه فیلم ها کوتاهتر باشند جذاب تر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی انصاری: هرچه فیلم ها کوتاهتر باشند جذاب تر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید