قیمت های عجیب قاطر

به گزارش وبمستر وبلاگ، خرید و فروش قاطر از فضای سنتی به پلتفرم های خرید و فروش آنلاین رسیده است. تعداد فروشندگان زیاد نیست. اما در دو سایت مشهور این حوزه، حداقل در روز 16 آگهی فروش قاطر منتشر می گردد. بیشتر آگهی دهندگان نیز ساکن شهر های مریوان، کرمانشاه، جوانرود، یاسوج، شهرکرد، بجنورد، سراوان (سیستان و بلوچستان)، خرم آباد، سقز و کرج هستند.

قیمت های عجیب قاطر

به گزارش خبرنگاران، البته آگهی دهندگان مسئله ای برای ارسال قاطر به سراسر کشور ندارند. فقط کافی است خریدار با فیلم و عکس های ارسالی فروشنده راضی گردد. آن وقت باید سر پرداخت به تفاهم برسند، که البته چالش بزرگ همین جا است.

با یک آگهی دهنده که ساکن سنندج است وارد مصاحبه می شویم و می پرسیم که شرایط پرداخت به چه شکلی است. او می گوید که خریدار باید اول کار نصف مبلغ را واریز کند و مابقی را پس از دریافت حیوان بپردازد. می پرسیم چرا همه مبلغ را پس از دریافت قاطر دریافت نمی نماید.

کاوه می گوید که این قانون کار کردن آن ها است و ممکن است فروشنده دیگری پول حیوان اش را در زمان تحویل بگیرد. اما او اشاره می نماید که مواردی پیش آمده که فروشنده، قاطر را به نقطه ای دیگر از کشور ارسال نموده، اما خریدار پولی نپرداخته است. این فروشنده معتقد است به خریداری که نصف پول را می پردازد، می توان اعتماد کرد. بلافاصله سوال می کنیم که اگر خریدار پول را بپردازد و فروشنده حیوان را نفرستد، آن وقت چه؟ از کوره در می رود و می گوید که ما حرام خوار نیستیم. در هر کاری حلال و حرام وجود دارد.

قیمت قاطر؛ 10 تا 50 میلیون تومان!

شاید برای تان جالب باشد که فروشندگان قاطر، برای این حیوان اهلی، پولی در حد و حدود یک اسب طلب می نمایند. این درحالی است که به شکل معمول از قاطر برای باربری استفاده می گردد.

آنالیز ما نشان می دهد که کف قیمت آگهی دهندگان از 10 میلیون تومان آغاز می گردد و به 35 میلیون تومان هم می رسد.

البته قیمت های عجیب تری هم در میان آگهی ها دیده می گردد. در این رابطه یک آگهی دهنده که ساکن محله فرحزاد در تهران است، برای قاطر هشت ساله خود قیمت 50 میلیون تومان را معین نموده است. او گفته که قاطر او سالم، آرام و باربر است و و در جا های سخت و شیب دار بار می برد.

از او می پرسیم که چرا چنین قیمتی را برای قاطر خود معین نموده است. او می گوید که حیوان اش برخلاف الاغ، باهوش است و راستا ها را به سرعت پیدا می نماید. این فروشنده از قیمت معین شده اش دفاع می نماید و به ما توصیه می نماید که اگر در پی قاطر مقرون به صرفه تری هستیم، وقت اش را نگیریم.

آگهی دهنده دیگری که ساکن شیروان در استان خراسان شمالی است، برای قاطر آرام و باربر خود مبلغ 160 میلیون تومان طلب نموده است. او مایل به مصاحبهی متنی نیست و شماره تماس اش را قرار داده است. چند باری با او تماس می گیریم، اما تماس های ما به جایی نمی رسد.

یک فروشنده دیگر هم، برای هر یک از قاطر های ده ساله و 2.5 ساله خود قیمت 40 میلیون تومان را معین نموده است. او می گوید که قاطرهایش آرام و کاملا باری هستند. اما هنوز سواری نمی دهند.

کره قاطر چقدر قیمت دارد؟

آگهی دهندگان در سایت های خرید و فروش آنلاین، کره قاطر هم به فروش می رساند. آن ها قیمت کمتری نسبت به قاطر بالغ طلب می نمایند. اما کف قیمت شان از 5 میلیون و 500 هزار تومان آغاز می گردد.

آنالیز آگهی ها نشان می دهد که قیمت گذاری بیشتر براساس سن کره قاطر معین می گردد. مثلا کره قاطر های زیر 11 ماه، بین 5 تا 9 میلیون قیمت دارند. اما کره قاطر هایی که یک سال از سن شان گذشته باشد، قیمت شان به بالای ده میلیون تومان می رسد.

اما در هر صورت فروشندگان برای فروش کره قاطر یک بازه قیمتی 8 تا 15 میلیون تومانی معین نموده اند. در این رابطه یک آگهی دهنده که ساکن شهر یاسوج است برای یک کره قاطر یک ساله، ده میلیون تومان معین نموده است.

او می گوید که کره قاطرش سالم و آماده سواری است. بعد هم ادعا می نماید که قیمت پیشنهادی اش نسبت به دیگران پایین تر است و کره قاطرش از برترین گونه است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 777

به "قیمت های عجیب قاطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت های عجیب قاطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید