معروف، بزرگتر ماست

به گزارش وبمستر وبلاگ، وقتی شهرام محمودی، درگیر جراحی کمرش شد، خیلی ها با تنها ماندن امیر غفور نگران تیم ملی شدند اما صابر کاظمی، با هر اسپکی که در لیگ می زد، همه را امیدوار تر می کرد.

معروف، بزرگتر ماست

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، پشت خط زن جوان ملی پوش، با این که راضی است اما اتفاقات خوش را تازه شروع راه طولانی اش می داند، راهی که به المپیک توکیو ختم می شود. به نظر او روحیه جنگندگی جوانان و تجربه سوپر استارها، دلیل درخشش تیم ملی والیبال ایران است.

بعداز بازی خوب مقابل روسیه، بنای بازی مقابل تیم ها را برای برد گذاشته بودید؟

بازی اول مقابل روسیه اولین بازی بود که من و چند تا از بچه های دیگر تیم، به طور ثابت از اول کنار هم بازی کردیم و هما ن طور که خودتان می گویید بازی خوبی به نمایش گذاشتیم . البته حریف هم کوچک نبود، روسیه پر افتخار بود، با چند سابقه قهرمانی لیگ جهانی و حتی قهرمانی المپیک را در کارنامه اش دارد. آن بازی خیلی به ما کمک کرد تا بچه ها بیشتر با هم هماهنگ شوند و بعد هم دیگر از بازی مقابل هلند دیدید که موتور تیم روشن شد و خیلی راحت آنها را شکست دادیم.

وقتی بازی را با پیروزی تمام می کنید، با خیال راحت می خوابید؟

خیال راحتی وجود ندارد. درست است که این بازی ها پیش درآمدی برای المپیک است و بیشتر به چشم بازی های تدارکاتی دیده می شوند، اما من خودم به شخصه سعی می کنم بهترین نمایش را در بازی ها داشته باشم تا شرمنده دعای خیر مردم و لطفی که این مدت شامل حالم شده، نشوم.

چطور آلکنو به شما جوان ها اعتماد کرد؟ قبل از شروع بازی ها حرف خاصی زد؟ بیشتر روی چه چیزی تاکید داشت؟

او مربی خیلی خیلی بزرگی است و راضیم که با او کار می کنم. آلکنو به خاطر آینده نگری والیبال ایران و بیشتر در تمرینات روی سرویس ها و توپ های بلند تاکید داشت که خدارا شکر جواب اعتمادش را به خوبی دادیم.

چه اتفاقی افتاد که بازیکنان جوانی مثل تو، حالا این قدر راحت و بدون استرس بازی می کنید؟ با این که بیشتر بچه ها تجربه لیگ ملت ها را نداشتند.

درست است که تجربه، معیار خیلی مهمی برای موفقیت هست، اما اعتماد سرمربی به ما و نکته های فنی که به ما تزریق می شد، روحیه و اعتماد به نفس ما را خیلی بالا برد که نتیجه اش را همه در بازی ها می بینند. به نظرم روحیه جوانی و جنگندگی کنار تجربه بزرگان تیم مثل سعید معروف و سید محمد موسوی تا به اینجا برای تیم ایران مثمرثمر بوده است. آنها به جوانان کمک می کنند تا راحت تر و بدون استرس بازی کنند.

با این بردها و بالا رفتن انگیزه بچه ها ، در واقع برای بقیه تیم ها هم خط و نشان کشیدید.

همان طور که گفتم همه سعی ما، برای بهترین نمایش در لیگ ملت هاست تا نهایت استفاده از این بازی ها را برای آمادگی و هماهنگی کامل بچه ها با هم ببریم . اگر به امید خدا این نتیجه ها ادامه دار باشد خط و نشان خود به خود برای بقیه تیم ها کشیده می شود.

تو چه نتیجه ای را برای تیم در لیگ ملت ها پیش بینی می کنی؟

من نمی توانم نتیجه و جایگاه خاصی را برای تیم پیش بینی کنم ولی قول می دهم، درزمین همه تلاشم را به کار بگیرم تا کنار بچه های تیم دل مردم را شاد کنیم.

گردش سرماخوردگی بین بچه ها یا حتی احتمال ابتلا به کرونا، تو و بقیه بچه ها را نگران نکرد؟

ما همه پروتکل ها بهداشتی را رعایت می کنیم و با تست pcr که هر چهار روز یک بار می دهیم، جایی برای نگرانی نمی ماند.

پیروزی هایی که تیم گرفت به دلیل تغییر ترکیب و آنالیز تیم است یا آمادگی که بچه ها روز به روز پیدا می کنند؟

با تغییر ارنج تیم در هر بازی، آنالیز تیم ایران برای رقبا خیلی سخت است. ما اگر بازی اول مقابل ژاپن را باختیم به دلیل نداشتن بازی تدارکاتی و هماهنگی بود، بعد وقتی اولین برد مقابل هلند را گرفتیم، هم تیم هماهنگ شده و هم روحیه خوبی گرفتیم.

تا به حال دو بار امتیاز آورترین بازیکن بازی شده ای، از این قضیه راضی هستی و به جایی که می خواستی رسیدی؟

راضیم بابت این که امتیازآورترین بازیکن زمین شده ام، ولی راه درازی دارم، چرا که هدفم المپیک است.

وقتی در لحظات حساس امتیاز می گیری با تشویق آلکنو، انگیزه ات بیشتر می شود تا بهتر کار کنی؟

بله، صدرصد بیشتر می شود. به هر حال فکر می کنم آرزوی هر بازیکنی است که شاگرد آلکنو باشد.

بازی کنار سعید معروف چطور است؟ چون خیلی ها معتقدند معروف در تیم ملی باند دارد. واقعا تو در این مدت این قضیه را حس کردی؟

سعید معروف فوق العاده است. بازی کنار او برایم خیلی دوست داشتنی و لذت بخش است. او به عنوان بزرگتر به همه بچه ها کمک می کند و اصلا چیزی به عنوان باند در تیم ندیده ام.

مازیار فیروزی - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 372

به "معروف، بزرگتر ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معروف، بزرگتر ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید