معضل عظیم پرسپولیس

به گزارش وبمستر وبلاگ، ضعف بیش از حد مهاجمان پرسپولیس در گلزنی مساله ای است که در صورت ادامه آن می تواند کار را برای کادر فنی این تیم سخت و سخت تر نموده و اگر این مشکل در اسرع وقت رفع نشود، کوشش های گل محمدی و همکارانش بی ثمر مانده و یکی از پر مسابقه ترین و سخت ترین فصول تاریخ پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا با کمترین حاصل برای آن ها به سرانجام خواهد رسید.

معضل عظیم پرسپولیس

فصلی که شاید پرسپولیس به سبب ضعف وحشتناک خود در تمام نمایندگی و گل نکردن فرصت های گلزنی، قهرمانی پنجم را از دست بدهد.

قرمز ها که در بازی مقابل الوحده مانند سایر بازی های این تیم در لیگ برتر ایران موقعیت های بی شمار گلزنی خلق کردند، اما در به ثمر رساندن آن ناکام بودند، مهاجمان پرسپولیس اگر ذره ای شم گلزنی در این بازی بروز می دادند، تیم شان دست کم با اختلاف 3 تا 4 گل برنده می شد.

حل مسائل گلزنی این تیم در پیکان خط حمله ابتدا مستلزم آسیب شناسی واقعی و پیدا کردن ایرادات حقیقی و سپس اقدام مؤثر برای برطرف آن ها است و تا وقتی که ایرادات اصلی را نپذیرند راه به جایی نخواهند برد، هر چند کادر فنی پرسپولیس سعی کردند با حمایت کردن از مهاجمان خود به آن ها روحیه بدهند، حمایت از بازیکنان پر اشتباه و روحیه دادن به آن ها البته اقدام بدی نیست، اما نه برای کسانی که از به ثمر رساندن موقعیت های ساده عاجز هستند.

شاید نتوان خرده چندانی به عیسی آل کثیر گرفت، زیرا او پس از شش ماه هنوز از شرایط مسابقه به دور است، اما از امید عالیشاه که در لیگ برتر همیشه تاثیرگذار بوده، مهدی ترابی که ستاره بی مثال پرسپولیس در فصل پیش بود و شهریار مغانلو که از لیگ پرتغال به لیگ ایران برگشته تا ناجی قرمز ها باشد، توقع بسیار بیش از این است و حتی از احسان پهلوان که ذاتاً یک هافبک کناری است، به سبب حضور های اضطراری چندین و چند باره اش در خط حمله توقع بسیار بیشتری در زمینه گل کردن فرصت ها می رود.

آنچه از بازی های پرسپولیس تعیین است مهاجمان این تیم به یک خواب عمیق طولانی فرو رفته اند. شاید بتوان بر پایه دفاع خوب و تک گل های سه امتیازی شاگردان یحیی گل محمدی از مرحله گروهی مسابقات صعود نمایند، اما قطعا در ادامه با این شرایط به مشکل خواهند خورد.

نکته مهم در تیم فعلی پرسپولیس که پیش از این نیز به آن اشاره نموده بودیم عدم توانایی تیم در ثبت گل دوم است. در واقع شاگردان یحیی گل محمدی در بیشتر بازی هایشان ثابت نموده اند عزم و اراده ای برای بیشتر کردن اختلاف با رقبا ندارند و با ضعف در ثبت گل های دوم و سوم در طول زمان بازی فرصت را به حریف می دهند تا با جسارت بیشتری به محوطه جریمه آن ها نزدیک شده و حتی گل تساوی را به ثمر برساند، موضوعی که در بازی مقابل الوحده با روی دادن آن فاصله نداشتند.

باید منتظر ماند و دید مهاجمان پرسپولیس در بازی شنبه شب مقابل یاران شجاع خلیل زاده از خواب زمستانی بیدار خواهند شد یا فرایند کنونی ادامه خواهد یافت.

فوتبالی

منبع: فرارو
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 289

به "معضل عظیم پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معضل عظیم پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید