هشدار فائوچی درباره رکورد مرگ و میر ناشی از اُمیکرون در آمریکا

به گزارش وبمستر وبلاگ، مشاور کاخ سفید در امور بهداشت و درمان درباره هفته ها و ماههای سخت پیش رو در ایالات متحده هشدار داد.

هشدار فائوچی درباره رکورد مرگ و میر ناشی از اُمیکرون در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونی فائوچی مشاور خدمات بهداشت و درمان کاخ سفید روز یک شنبه با اشاره به توسعه سویه اُمیکرون تاکید کرد که ایالات متحده احتمالا از نظر شمار افراد بستری و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا رکورد خواهد زد.

براساس گزارش هیل، فائوچی در مصاحبه با شبکه سی ان ان در پاسخ به سوالی درباره اینکه آمریکا به کدام سمت خواهد رفت گفت: متاسفانه من فکر می کنم ما رکورد جدیدی در این زمینه ثبت خواهیم کرد و ما شاهد یک افزایش چشمگیر فشار به سیستم درمانی در برخی منطقه ها خواهیم بود به ویژه منطقه های که از نظر واکسیناسیون در سطح پایینتری قرار دارند. این یکی از دلایلی است که ما تاکید می کنیم آنهایی که واکسن نزده اند فورا واکسینه شوند.

براساس این گزارش، فائوچی همچنین پیش بینی کرد که هفته های آینده با توجه به اینکه امیکرون در سرتاسر ایالات متحده توسعه خواهب یافت بسیار سخت خواهد بود.

رئیس سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیردار آمریکا اضافه کرد: با توجه به اینکه به فصل زمستان وارد می شویم ما هفته ها و احتمالا ماههای سختی خواهیم داشت.

پیش از این فرانسیس کالینز مدیر موسسه ملی بهداشت آمریکا روز یکشنبه هشدار داد در صورتی که آمریکایی ها درباره راهبرد کاهش موارد ابتلا به کرونا هوشیار نباشند، سویه اومیکرون کرونا می تواند آمریکا را به سوی ابتلای روزانه یک میلیون نفر برساند.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، سویه اومیکرون کرونا تا کنون در 89 کشور جهان شناسایی شده و مکان هایی که این ویروس شیوع یافته، تعداد موارد ابتلا هر یک و نیم روز تا سه روز دو برابر می شود.

وی ادامه داد: ما نمی دانیم که این سویه قادر به انجام چه چیزی است و حتی اگر تا حدودی خطر شدت بیماری کم باشد، در صورتی که راهبردهایی برای کاهش موارد ابتلا نداشته باشیم، ممکن است به یک میلیون ابتلا در روز برسیم.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 629

به "هشدار فائوچی درباره رکورد مرگ و میر ناشی از اُمیکرون در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار فائوچی درباره رکورد مرگ و میر ناشی از اُمیکرون در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید