پایداری شبکه ارتباطی در آغاز سال تحصیلی ضروری است

به گزارش وبمستر وبلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در دیدار جداگانه با اعضای هیئت مدیره همراه اول و ایرانسل گفت: به اعتقاد من خیلی از مسائل در فضای همدلی و همراهی چه در سطح وزارتخانه و چه در سطح دولت قابل حل است. وفاقی در سطح ملی شکل گرفته تا این صنعت رشد کند و با این وفاق و همدلی می توان امیدوار بود که بسیاری از مسائل پیش روی اپراتورها برطرف شود.

پایداری شبکه ارتباطی در آغاز سال تحصیلی ضروری است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه برنامه محوری وزارت ارتباطات در دوره تازه تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: برای تحقق این برنامه نقش اپراتورها برجسته است و اگر اپراتورها پای کار نیایند این برنامه محقق نخواهد شد.

کارگروه بررسی موانع توسعه زیرساخت اپراتورها تشکیل می شود

وی با اشاره به درخواست هایی که برای بازنگری در تعرفه ها متناسب با نرخ تورم مطرح است، گفت: اطمینان می دهیم که همه ظرفیت های لازم برای حل مسائل اپراتورها را پای کار بیاوریم اما پشتیبانی و حمایت وزارت ارتباطات از اپراتورها یک بخش از کار است و راهکار بخشی از مسائل در درون خود اپراتورها است و ضروری است که اپراتورها در ساختارهای بهره وری، سرمایه گذاری و سیاست های کلان خود بازنگری کنند.

زارع پور به منظور حل مسائل پیش روی اپراتورها دستور داد تا کارگروهی ویژه برای بررسی موانع و ارائه راهکارهای لازم برای توسعه زیرساخت های اپراتورها تشکیل شود.

وزیر ارتباطات شرح داد: عدم افزایش تعرفه ها در سالیان گذشته باعث ایجاد مسائل زیادی برای اپراتورها شده است اما نه می شود و نه می توانیم یک باره در تعرفه ها بازنگری کنیم بلکه اگر ضرورت پیدا کرد باید پیوست اقناعی و رسانه ای مناسب تهیه شود تا مردم با این موضوع همراهی کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به جایگاه راهبردی فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دولت و شخص رئیس جمهور، عنایت ویژه ای به ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند و یکی از بندهای میثاق نامه دولت سیزدهم که در ابتدای تشکیل دولت به امضای وزرا رسید، توسعه فناوری اطلاعات و به کارگیری آن در حوزه کاری وزارتخانه ها است. روح حاکم بر سند فساد ستیزی هم که دولت قرائت شد استفاده از فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به تجربه پیروز ایرانسل در جذب سرمایه گذار خارجی گفت: از این تجربه می توانیم در بخش های دیگر هم استفاده و با همکاری اپراتورها زمینه ورود سرمایه گذار خارجی را فراهم کنیم.

زارع پور در پاسخ به طرح برخی گلایه ها نسبت به نحوه برخورد شهرداری ها با سایت های BTS اپراتورها دستور داد گزارشی از تخریب سایت های مخابراتی اپراتورها تهیه تا این مسئله از راه های مقتضی پیگیری شود.

لزوم توسعه قابلیت های سامانه های آموزش الکترونیک

وزیر ارتباطات با اشاره به شروع سال تحصیلی و نقش اپراتورها، به ویژه همراه اول در آموزش مجازی دانش آموزان گفت: در حال حاضر پلتفرم شاد به نام بخشی از آموزش الکترونیک رسمی در کشور پذیرفته شده است و در این حوزه زحمات زیادی از طریق همراه اول کشیده شده است.

وی افزود: با توجه به شروع مدارس، اپراتورها باید برای پایداری و افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور و هم برطرف کردن مسائل و توسعه قابلیت های سامانه های آموزش الکترونیک به سرعت اقدام کنند تا در ابتدای سال تحصیلی مردم و به ویژه اولیای دانش آموزان احساس اطمینان و آرامش داشته باشند.

در ابتدای این دو نشست مجزا، مدیران عامل اپراتورهای همراه، معاونین و اعضای هیئت مدیره آنان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 491

به "پایداری شبکه ارتباطی در آغاز سال تحصیلی ضروری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایداری شبکه ارتباطی در آغاز سال تحصیلی ضروری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید