8 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی

به گزارش وبمستر وبلاگ، تحصیل در انگلیس شاید آرزوی بسیاری از دانشجویان باشد؛ این کشور دانشگاه های بسیاری دارد که در این مقاله بهترین آن ها را معرفی می کنیم.

8 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی

اگر تصمیم دارید در انگلستان ادامه تحصیل بدهید، باید گفت یکی از برترین انتخاب ها را در فکر دارید. با این انتخاب نه تنها از مزیت تحصیل در قاره اروپا بهره مند می شوید، بلکه در کشوری تحصیل می کنید که لیستی بلندبالا از برترین دانشگاه های جهان را پیش رویتان قرار می دهد. از کارشناسی تا پست دکتری گرفته در هر مقطع تحصیلی که قصد ادامه تحصیل داشته باشید، دانشگاهی مناسب با نیازهای شما وجود دارد. در بسیاری از دانشگاه های این کشور، دفاتر امور بین الملل وجود دارد که در دریافت ویزا، یاری هزینه تحصیلی و در صورت لزوم گذراندن دوره های زبان به شما یاری خواهند کرد. با در نظر گرفتن گستردگی که در شمار دانشگاه ها و شهرهای مطرح انگلستان وجود دارد، شاید انتخاب دانشگاه مناسب محل تحصیل کمی گیج نماینده به خاطر برسد. برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید معیارهایی چون اعتبار دانشگاه، شهری که دانشگاه در آن واقع شده، تعداد دانشجویان بین المللی و یاری هزینه هایی که دانشگاه به دانشجویان اختصاص می دهد را در نظر داشت. با خبرنگاران همراه باشید تا با در نظر گرفتن این معیارها 8 دانشگاه برتر انگلستان برای ادامه تحصیل را به شما معرفی کنیم.

1. دانشگاه آکسفورد (Oxford University)

به احتمال خیلی قوی تا به امروز نام دانشگاه آکسفورد را شنیده اید. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان جهانست. جالب است بدانید بعضی از صحنه های فیلم هری پاتر در این دانشگاه فیلم برداری شده است. حدود یک سوم دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این آمار در خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه جالب توجه تر می گردد، چیزی حدود 63 درصد از دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آکسفورد از خارج بریتانیا به این دانشگاه آمده اند.

این دانشگاه ها در رشته های مختلفی از علوم انسانی گرفته تا پزشکی یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان برای تحصیل است. آکسفورد که در شمال غرب لندن مرکز انگلستان واقع شده، حدود 90 دقیقه با این شهر فاصله دارد. پردیس این دانشگاه، فوق العاده دیدنی است و شهر آکسفورد از گذشته های دور مهد صنعت و کارخانه های لبنی بریتانیا بوده است.

2. دانشگاه کینگستون (Kingston University)

دانشگاه کینگستون یکی از مطرح ترین دانشگاه های بریتانیا است. این دانشگاه که حدود 30 دقیقه با لندن فاصله دارد، در سمت جنوب غربی این شهر و در نزدیکی رودخانه تیمز بنا شده است. این دانشگاه بورس های تحصیلی بسیار زیادی برای مقطع تحصیلات تکمیلی خود در نظر گرفته که بخش زیادی از این یاری هزینه های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. پردیس این دانشگاه تا حدودی جمع وجور است، اما گزینه های زیادی برای اقامت در نزدیکی دانشگاه برایتان وجود دارد.

کینگستون شهری دیدنی است که روی رودخانه تیمز نهاده شده و در میان علاقه مندان خانه های قدیمی بریتانیایی هواداران بسیاری دارد. زمستان های این شهر ملایم بوده و در تابستان ها، شهر چهره ای رنگارنگ به خود می گیرند که موردعلاقه دانشجویان این دانشگاه است. جالب است بدانید یکی از رشته های این دانشگاه، نوشتن سفرنامه است که کلاس های آن به مدت دو ساعت در هفته و در طی یک سال برگزار می گردد.

3. دانشگاه منچستر (University of Manchester)

دانشگاه منچستر با حدود 8000 دانشجوی بین المللی، یکی از بیشترین گوناگونی ها در جمعیت دانشجویان بریتانیا رادار است. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته، در بدو ورود به فرودگاه وسایل دانشجویان بین المللی از طرف دانشگاه به محل اقامتشان منتقل می گردد. این دانشگاه جلسات ارائه اطلاعات دانشگاه برای جذب دانشجویان تازه را در بسیاری از کشورهای جهان از جمله تایلند، هنک کنگ و برونئی برگزار می نماید. مسکن همه دانشجویان بین المللی که شهریه دانشگاه را پرداخت می نمایند، تضمین شده است.

منچستر شهری زنده و پر جنب وجوش در شمال غرب انگلستان است. هنرهایی چون موسیقی و معماری این شهر همانند تیم های فوتبالی که دارد، در طول سالیان متمادی شناخته شده و شاخص بوده است. دسترسی به این شهر هم به وسیله هواپیما و هم اتوبوس و خطوط ریلی امکان پذیر است.

4. دانشگاه کالج لندن (University College London)

این دانشگاه که به دانشگاه جهانی لندن نیز شناخته می گردد، محبوب بسیاری از دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه یکی از برترین دانشجویان انگلستان است که هرساله در رده بندی کیو اس (QS World University Rankings) که هرساله لیستی از برترین دانشگاه های جهان را منتشر می نماید، در میان ده دانشگاه برتر جهان می درخشد. کلاس های این دانشگاه کم جمعیت هستند، به گونه ای که به ازای هر 9 دانشجو در این دانشگاه یک استاد دانشگاه وجود دارد. حدود 30 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و موضوعاتی که در این دانشگاه بر آن ها تمرکز می گردد مرتبط با مسائل روز بین المللی است.

دانشگاه کالج لندن یا به اختصار UCL در محله بلومزبری (Bloomsbury) شهر لندن واقع شده و پارک زیبای ریجنت (Regents Park) و موزه بریتانیا در نزدیکی دانشگاه قرارگرفته اند. لندن را می توان یکی از مرکز های جهان امروز دانست، بنابراین دانشجویان بین المللی در این شهر همواره تفریحی برای لذت بردن از اوقات فراغت خود، پیش رو خواهند داشت.

5. دانشگاه ساوتهمپتون (University of Southampton)

در گزارشی اختصاصی که مجله تایمز در سال 2012 از مقدار رضایت دانشجویان بین المللی از دانشگاه های بریتانیا منتشر کرد، این دانشگاه در رتبه 7 ام دانشگاه های این کشور نهاده شد. از میان 22000 دانشجوی این دانشگاه، حدود 5000 نفر دانشجوی بین المللی هستند. دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه تا سه سال پس از فراغت از تحصیل می تواند از مشاوره های حرفه ای مرتبط به کار رشته خود بهره ببرند و این دانشگاه با بسیاری از مراکز پژوهشی جهان همکاری های فشرده ای دارد.

شهر ساوتهمپتون در سواحل جنوبی انگلستان واقع شده و دیوارهای قدیمی آن هنوز پا برجا هستند. این شهر مبدأ شروع حرکت کشتی تایتانیک بود، که به احتمال زیاد با آن آشنایی دارید. این شهر به علت وجود پارک ها و فضاهای سبز دیدنی و متعددی که دارد به شهر سبز (Green City) معروفیت یافته و در تابستان میزبان جشنواره ها و فستیوال های بسیاری است.

6. دانشگاه بریستول (Bristol University)

بریستول اولین دانشگاه بریتانیا بود که زنان با حقوقی برابر با مردان در آن اجازه تحصیل داشتند. اولین دپارتمان درام بریتانیا در این دانشگاه پایه گذاری شد. این دانشگاه در زمینه های محیط زیستی نیز نقش موفقی ایفا نموده به طوری که تا به امروز جایزه گرین ایمپکت (Green Impact Award) را از آن خود نموده و عنوان دانشگاه تجارت عادلانه (Fairtrade University) را به خود گرفته است. اطلاعات مربوط به ویژگی های حومه این دانشگاه در وب سایت این دانشگاه در دسترس دانشجویان بین المللی نهاده شده است.

این دانشگاه در مرکز شهر بریستول در جنوب غربی انگلستان واقع شده است. بریستول شهری پررونق و در عین حال آرام و پر از کافه ها، موزه ها و فروشگاه های مختلف است. این شهر در سال 2008 به مرحله پایانی انتخاب مرکز فرهنگی اروپا راه یافت.

7. دانشگاه باکینگهام (University of Buckingham)

دانشگاه باکینگهام تنها دانشگاه خصوصی بریتانیا با منشور سلطنتی است که تنها 1000 دانشجو دارد. با این حال دانشجویان این دانشگاه از 90 ملیت مختلف هستند و بیش از نیمی از این 1000 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه پنج دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی، هنر و زبان، تجارت و حقوق دارد. این دانشگاه در زمینه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری های بیش از حدی انجام داده به گونه ای که دانشگاه باکینگهام امروزه یکی از مدرن ترین محیط های دانشگاهی جهان را در اختیار دارد.

شهر باکینگهام شایر که حدود یک ساعت با لندن فاصله دارد، در شمال غرب این شهر واقع شده است. این منطقه که گونه های بومی بسیاری از حیوانات جزیره انگلستان را در خود جای داده است، یکی از مجذوب کننده ترین نواحی انگلستان برای علاقه مندان به حیات وحش است.

8. دانشگاه ناتینگهام (University of Nottingham)

معروفیت ناتینگهام تنها به نام رابین هود نیست، دانشگاه این شهر نیز نقش مهمی در شناساندن نام این شهر به جهان داشته است. این دانشگاه در لیست رده بندی برترین دانشگاه های جهان کیو اس (QS World University Rankings) در زمره یک درصد دانشگاه های برتر جهان نهاده شده است. دانشگاه ناتینگهام بر انترناسیونالیست بودن (داشتن نگاهی فرا ملی گرا) تأکید ویژه ای دارد، بنابراین برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه یکی از برترین انتخاب ها است. این دانشگاه علاوه بر شهر ناتینگهام در چین و مالزی هم پردیس هایی دارد.

دانشگاه ناتینگهام انگلستان از چهار پردیس مجزا تشکیل شده است. شهر ناتینگهام در میان مزارع سرسبز منطقه میدلندز و درنزدیکی رودخانه زیبای ترنت واقع شده است. به نظر می رسد پس از معرفی این دانشگاه ها، در اینکه کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید کمی مردد شده باشید. باید بگویم انتخاب اشتباهی در کشوری که بسیاری از قدیمی ترین و مهم ترین دانشگاه های جهان را در خود جای داده است وجود ندارد و تحصیل در هریک از دانشگاه های ذکر شده، می تواند برترین ها را برای آینده شما رقم بزند.

منبع: کجارو / gooverseas.com
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 713

به "8 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 دانشگاه برتر انگلستان برای دانشجویان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید