آخرین شرایط ملک ریاست جمهوری در جماران از زبان سخنگوی دولت

به گزارش وبمستر وبلاگ، علی ربیعی سخنگوی دولت، درخصوص آخرین شرایط ساخت ملک جماران که پیشتر با مخالفت اعضای شورای شهر و اهالی محله جماران روبرو شده بود گفت: ظاهراً این موضوع بسیار مورد علاقه برخی از دوستان است. اساساً دولتی که کمتر از 6 ماه به پایانش باقی مانده چه جای نگرانی در مورد یک ملک می تواند وجود داشته باشد که شایسته پیگیری های مداوم باشد؟

آخرین شرایط ملک ریاست جمهوری در جماران از زبان سخنگوی دولت

به گزارش تسنیم، وی اضافه نمود: این هم مثل باقی ساختمان های وزارتخانه و سازمان های که دولت در هر منطقه ای در کشور دارد مجوز می گیرد، با شهرداری مذاکره می کند به تفاهم می رسد یا نمی رسد. هر چه هست این ساختمان هم برای دولت بعدی است.

داستان ملک ریاست جمهوری از حدود 7 ماه پیش در رسانه ها مطرح شد، با توجه به محدودیت ارتفاع در محله جماران، ساخت طبقات اضافی آن مورد انتقاد شدید برخی از اعضای شورای شهر تهران و حتی اهالی جماران قرار گرفت. اختلاف بر سر ساخت و ساز این ملک در جماران تا جایی پیش رفت که پیروز حناچی شهردار همسو با دولت نیز مورد غضب رئیس جمهور قرار گرفت و از حضور در جلسات هیئت دولت منع شد.

سخنگوی دولت در این مصاحبه با بیان اینکه بنابر اعلام وزیر محترم راه و شهرسازی ساختمان موسوم به نهاد براساس ضوابط طرح جامع شهر تهران در حال ساخت بود، شرح داد: در موضوع بافت پیرامونی بیت و حسینیه حضرت امام خمینی (ره) فرآیند بررسی و تصویب طرح مطابق روال طبیعی شده، مشاور طرح نسبت به تهیه طرح ویژه تفصیلی به شرح هر پلاک اقدام کرده است.

ربیعی گفت: براساس این طرح ضمن حفظ بافت سنتی و تاریخی حسنی کیا، ضوابط ساخت و ساز روی هر پلاک بطور تعیین تهیه و تدوین کرده و به ویژه برای مردم عزیز جماران که مالک پلاک های کوچک کمتر از 200 مترمربع هستند امتیازاتی تعیین شده که برآن اساس بتوانند با دریافت مابه التفاوت از شهرداری نسبت به تعیین تکلیف ملک شان اقدام نمایند. ملک مربوط به ساختمان ریاست جمهوری هم مشابه سایر پلاک ها تصمیم گیری شده است؛ بنابراین مصوبه شورای عالی شهرسازی برای رعایت حال مردم جماران و در جهت کاهش محدودیت ها بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 214

به "آخرین شرایط ملک ریاست جمهوری در جماران از زبان سخنگوی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط ملک ریاست جمهوری در جماران از زبان سخنگوی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید