آیا وزن و شاخص توده بدنی معیار درستی در سلامتی است؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، ارث گزارش کرد، علیرغم تأثیر غیرقابل انکار تغذیه بر سلامتی، به نظر می رسد که در ارائه آموزش مؤثر به پزشکان در این موضوع حیاتی، وقفه قابل توجهی وجود دارد. این نظارت، آموزش های حیاتی مورد احتیاج برای پزشکان آینده را نادیده می گیرد تا عادات غذایی سالم تر را در بین بیماران خود ترویج نمایند.

آیا وزن و شاخص توده بدنی معیار درستی در سلامتی است؟

شاخص توده بدنی، اندازه عددی است که از قد و وزن فرد به دست می آید و ابزار ساده ای است که به دسته بندی افراد در گروه های وزنی یاری می نماید. علیرغم استفاده گسترده، شاخص توده بدنی محدودیت هایی دارد و بین ماهیچه و چربی تمایز قائل نمی گردد و عواملی مانند سن، جنس یا ترکیب بدن را در نظر نمی گیرد.

در نتیجه، فردی با توده عضلانی بالا ممکن است به عنوان فرد دارای اضافه وزن یا چاق طبقه بندی گردد، در حالی که فردی با توده عضلانی کم اما چربی بدن بالا می تواند در دسته وزن سالم قرار گیرد. این ساده سازی می تواند منجر به ارزیابی های گمراه نماینده از سلامت فرد گردد.

در نتیجه، بسیاری از متخصصان از اقدامات بهداشتی جامع تر، مانند فشار خون، سطح کلسترول و مقاومت به انسولین، برای درک بهتر سلامت کلی افراد استفاده می نمایند.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از افرادی که بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) به عنوان اضافه وزن طبقه بندی می شوند، از نظر متابولیکی سالم هستند.

کارشناسان در خصوص تغییر تمرکز از شاخص توده بدنی به معیارهای عینی سلامت قلبی متابولیک که شامل عواملی مانند فشار خون، مقاومت به انسولین و سطح کلسترول است، استدلال و بیان کردند این شاخص ها پیش بینی نماینده های بهتری برای خطرات و پیامدهای سلامتی هستند.

نتایج این تحقیق در مجله Medical Science Educator منتشر شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 7 تیر 1403 بروزرسانی: 7 تیر 1403 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 1007

به "آیا وزن و شاخص توده بدنی معیار درستی در سلامتی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا وزن و شاخص توده بدنی معیار درستی در سلامتی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید