ابتلا به اومیکرون چه زمانی آنتی بادی ها را افزایش می دهد؟

به گزارش وبمستر وبلاگ، نتایج تحقیق تازه نشان می دهد که عفونت امیکرون می تواند سطح آنتی بادی ها را در برابر سویه دلتا کووید افزایش دهد، اما تنها در صورتی که علیه ویروس واکسینه شده باشید.

ابتلا به اومیکرون چه زمانی آنتی بادی ها را افزایش می دهد؟

به گزارش ایسنا به نقل از ایندین نیوز، برای این مطالعه که خارج از آفریقای جنوبی اجرا شده است، محققان آزمایش هایی را روی 39 فرد مبتلا به عفونت امیکرون انجام دادند و از این تعداد، 15 نفر علیه این ویروس واکسینه شده بودند.

در پی ابتلا به امیکرون، آنتی بادی های ضد BA.1 در شرکت کنندگان واکسینه شده 13.6 برابر و در شرکت کنندگان واکسینه نشده 6 برابر افزایش یافت.

بعلاوه ابتلا به امیکرون موجب افزایش آنتی بادی ها در برابر دلتا شد و اندازه افزایش آن 5.7 برابر در شرکت کنندگان واکسینه شده و سه برابر در شرکت کنندگان واکسینه نشده بود.

افراد مبتلا شده به سویه BA.1 که واکسینه نشده اند، 2.2 برابر آنتی بادی خنثی سازی در برابر سویه BA.1 بعلاوه 12.0 برابر آنتی بادی خنثی سازی در برابر سویه دلتا، 9.6 برابر خنثی سازی در برابر سویه بتا، 17.9 برابر خنثی سازی در برابر ویروس اجدادی و 4.8 برابر خنثی سازی در مقابله با BA.2 کمتری نسبت به افراد واکسینه شده داشتند.

محققان افزودند: این نتایج نشان می دهد که واکسیناسیون همراه با ایمنی هیبریدی عفونت امیکرون/ BA.1 باید در برابر دلتا و انواع دیگر محافظت ایجاد کند.

امیکرون هنوز در حال جهش است

نوع بسیار قابل انتقال کووید-19 یعنی امیکرون که برای اولین بار در نوامبر سال گذشته در جنوب آفریقا شناسایی شد و به سرعت در سطح جهانی توسعه یافت، اکنون نوع غالب است و تقریبا همه موارد نو را شامل می گردد.

آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان داد که زیرسویه های فرعی BA.4 و BA.5 چند جهش اضافی را به دست آورده اند که ممکن است بر ویژگی های آن ها تاثیر بگذارد.

تدروس ادهانوم، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: سویه های فرعی BA.4 و BA.5 شناسایی شدند، زیرا آفریقای جنوبی هنوز در حال اجرا توالی یابی ژنتیکی حیاتی است که بسیاری از کشور های دیگر انجام آن را متوقف نموده اند، اما ویروس در حال جهش است.

وی تاکید نمود: برترین راه برای محافظت از مردم، واکسیناسیون در کنار اقدامات آزمایش بهداشت عمومی و اجتماعی است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 تیر 1401 بروزرسانی: 8 تیر 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 772

به "ابتلا به اومیکرون چه زمانی آنتی بادی ها را افزایش می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلا به اومیکرون چه زمانی آنتی بادی ها را افزایش می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید