استقبال کم تبریزی ها از واکسیناسیون شبانه

به گزارش وبمستر وبلاگ، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به استقبال پایین شهروندان تبریزی از مراجعه به مراکز واکسیناسیون شبانه روزی، گفت: از ساعت یک شب تا هفت صبح دیروز در مجموع 40 نفر واکسن دریافت نموده بودند، در حالی که 56 مامور بهداشت در این محل ها مستقر بودند.

استقبال کم تبریزی ها از واکسیناسیون شبانه

دکتر محمدحسین صومی چهارشنبه شب، 24 شهریورماه، در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی، با اشاره به واکسیناسیون 55 درصدی جمعیت بالای 18 سال استان، اظهار کرد: علت عدم تمایل بعضی از مردم برای دریافت واکسن کرونا، انتشار اخبار غلط و شایعات اشتباه در مورد واکسن است.

به گزارش خبرنگاران، وی ضمن دعوت از تمامی افراد برای دریافت واکسن کرونا، تاکید نمود: زمانی اپیدمی کرونا کنترل می گردد که بیش از 70 درصد جمعیت در کمترین زمان ممکن واکسن دریافت نمایند.

وی با اشاره به کوشش های گروه بهداشت در دوران کرونا، ادامه داد: واکسن های کرونای استان شبانه از تهران به زنجان انتقال می یابند و ساعت پنج صبح به تبریز می رسند. گروهی از رانندگان بهداشت، که وظیفه انتقال واکسن را دارند، زنجیره سرد واکسن را ساعت پنج صبح تحویل گرفته و تا ساعت هشت صبح به شهرستان های مختلف استان می رسانند.

صومی در ادامه با اشاره به اهمیت خبررسانی، گفت: به همان میزان که جامعه ما نیازمند دانسته ها است، نیازمند این است که مطالب نادرست و غلط در جامعه انتشار نیابد و باید انتخاب کنیم و بدانیم که چه حرف هایی را نباید در جامعه بزنیم.

وی اضافه نمود: بسیاری از مطالبی که تعدادی از مدیران بیان می نمایند، عوارض بیشتری از نگفتن آن ها دارد. به یمن وجود فضای مجازی گسترده، بعضی اخبار و مطالبی که فراوری می گردد، منبعی نداشته و یا کسی جوابگوی آن ها نیست.

وی با اشاره به قدرت رسانه و اخبار در جامعه، اضافه نمود: مثلا اگر مدیری را بدون ذکر منبع و اطلاع کافی، در اخبار و یا فضای مجازی به اسم اختلاسگر معرفی کنیم در حالی که این مطلب درست نباشد، تمامی اطرافیان و حتی افرادی که با او در کارهای خیر همکاری و مراوده داشتند هم ارتباط خود را قطع می نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی درست به جامعه، گفت: مطلع سازی و روشن سازی درست و صحیح ضروری است و انتشار اخبار غلط و غیر واقعی حتی اگر در آینده برای نقض آن، خبری دیگری انتشار یابد، نمی تواند تاثیر منفی خبر غلط را خنثی سازد.

وی در ادامه با بیان این که جشنواره ها همچون مسابقه ای هستند که برگزیدگان آن، گوی سبقت را از بقیه می ربایند، اضافه نمود: تمامی افراد حاضر در این مسابقه برنده هستند چرا که تراز عرصه خبری را با آثار خود بالا می برند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 487

به "استقبال کم تبریزی ها از واکسیناسیون شبانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال کم تبریزی ها از واکسیناسیون شبانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید