این جمجمه یک شبه ارزشمند شد!

به گزارش وبمستر وبلاگ، تحقیقات جدیدی نشان می دهد مجسمه ای که در اندازه واقعی یک جمجمه ساخته شده و قرن های متمادی در یک قلعه واقع در آلمان به نمایش گذاشته شده بود در حقیقت یکی از آثار جان لورنزو برنینی مجسمه ساز چیره دست ایتالیایی است.

این جمجمه یک شبه ارزشمند شد!

این مجسمه که با مهارت بالا برای ایجاد جلوه طبیعی از مرمر ساخته شده است، سال ها در قلعه ای واقع در درسدن به نمایش گذاشته شده بود. زمانی که کریزا گرش مدیر مجموعه این قلعه این مجسمه را برای بازسازی به کارشناسان تحویل داد، هویت سازنده این اثر تعیین شد.

این مجسمه مدت ها به نمایش گذاشته شده بود اما چندان مورد توجه قرار نگرفته بود، اما در کارگاه بازسازی، این مجسمه موجب حیرت شد. گرش می گوید: چند نفری اطراف میزی ایستاده بودیم و به این مجسمه نگاه می کردیم. مسلما سئوال این بود که چه کسی آن را درست نموده است و از آن جایی که این اثر اصالت رومی دارد یک نفر به شوخی گفت شاید اثر برنینی باشد.

تحقیقات بیشتر نشان داد که این جمجمه واقعا توسط این مجسمه ساز چیره دست ایتالیایی به سفارش پاپ الکساندر هفتم در اواسط قرن هفدهم ساخته شده است.

امروز این جمجمه برای نخستین بار به عنوان یکی از آثار برنینی در نمایشگاهی در درسدن به نمایش گذاشته شد.

محققان همچنین دریافتند پاپ الکساندر هفتم فقط چند روز پس از منصوب شدن در این مقام، به برنینی سفارش ساخت این مجسمه جمجمه را داده بود. پس از درگذشت الکساندر دوم این مجسمه در مجموعه خانوادگی او باقی ماند تا این که در سال 1725 توسط آگوست دوم خریداری شد.

الکساندر دوم و مجسمه برنینی

آرت نیوز نوشت،در نمایشگاه کنونی درسدن تابلو نقاشی از الکساندر دوم که دستش را بر روی این مجسمه قرار داده است، به نمایش گذاشته می گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 376

به "این جمجمه یک شبه ارزشمند شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این جمجمه یک شبه ارزشمند شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید