برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای تمامی دانش آموزان

به گزارش وبمستر وبلاگ، تهران (پانا) - رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ضمن بیان اینکه سمپاد قصد دارد دیوارهای بین خود و سایر مدارس را برچیند گفت برنامه ریزی های لازم برای برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای استفاده تمامی دانش آموزان اجرا شده است؛ در این راستا تولید دوره های آموزشی المپیادهای علمی در تمامی 12 رشته موجود با بهره گیری از ظرفیت بهترین اساتید کشوری به زودی آغاز و با هماهنگی های اجرا شده از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.

برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای تمامی دانش آموزان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، الهام یاوری در حاشیه گردهمایی مدیران مدارس سمپاد قطب 5 کشور که در مشهد مقدس برگزار گشت، ضمن حضور در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: تمرکز این سازمان در سال آینده متوجه سمپاد مهارتی و علوم انسانی است.

وی ضمن اشاره به تولید الگوی آموزش و پرورش کارآمد و قابل تعمیم افزود: سمپاد می خواهد دیوارهای بین خود و سایر مدارس را برچیند تا در یک تعامل دو سویه تمامی مدارس از این الگوی ارائه شده بهره مند شوند و رشد و توسعه یابند.

یاوری در ادامه گفت: برنامه ریزیهای لازم برای برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای استفاده تمامی دانش آموزان اجرا شده است، لذا در این راستا تولید دوره های آموزشی المپیادهای علمی در تمامی 12 رشته موجود با بهره گیری از ظرفیت بهترین اساتید کشوری به زودی آغاز خواهد شد و با هماهنگی های اجرا شده از طریق صدا و سیما پخش خواهد شد.

یاوری در ادامه ضمن اشاره به تمرکز سمپاد در سال آینده بر سمپاد مهارتی و علوم انسانی افزود: دو هنرستان سمپاد مهارتی در خراسان رضوی فعال هستند و دانش آموزان این مدارس در مسابقات بین المللی خودروهای خودران خوش درخشیدند.

وی همچنین گفت: برنامه ریزی های لازم برای توسعه مهارتها در حوزه فعالیت های هنری و تربیت بدنی در مدارس سمپاد اجرا شده است و در جهت تربیت دانش آموزان چند ساحتی مطابق با سند تحول بنیادین حرکت خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه، خدابنده مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: سمپاد ویترین آموزش و پرورش است و توفیقات فراوانی را در حوزه المپیادهای علمی، جشنواره ها و مسابقات برای آموزش و پرورش استان در سطح ملی و بین المللی به ارمغان آورده است.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم شناسایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزان سمپاد در حوزه های مختلف گفت: تمرکز آزمونهای ورودی مدارس سمپاد عموما متوجه ارزیابی هوش، ریاضیات و علوم تجربی دانش آموزان است در حالیکه این دانش آموزان استعدادهای متعدد و متفاوتی در حوزه های هنری، تربیت بدنی، علوم فناوری و علوم انسانی، علوم اجتماعی، کامپیوتر و... را دارند که باید به این مهم نیز توجه ویژه نمود.

وی در سرانجام برگزاری دوره های توانمند سازی معلمان مدارس استعدادهای درخشان را مفید و سازنده دانست و افزودند که برگزاری این دوره ها می تواند نقش موثری در غنای فکری، دانشی و مهارتی آنان ایفا کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 684

به "برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای تمامی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری دوره های آموزشی المپیادهای علمی برای تمامی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید