تنفس هوای مطلوب در پایتخت

به گزارش وبمستر وبلاگ، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (29 آذر ماه) در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان می دهد که صبح امروز (29 آذر ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته است که ناشی از افزایش ناپایداری جوی، بارش باران و وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

طی روز با کاهش تندی باد تا حدودی شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد بود همچنین با افزایش ترافیک شامگاهی در اواخر وقت پیش بینی می شود بر غلظت آلاینده ها افزوده شود و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد. هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (30 آذر ماه) با افزایش تردد خودروها انتظار می رود در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق باعث کاهش کیفیت هوا شود.

طی روز با استمرار پایداری جوی به تدریج بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد بنابراین در اواخر وقت فردا (30 آذر ماه) با عدم وزش باد مؤثر احتمال می رود در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 134 بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 65 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 88

به "تنفس هوای مطلوب در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای مطلوب در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید