حسن روشن: ساپینتو با این شرایط تیمش اصلاً نباید حرف بزند،

به گزارش وبمستر وبلاگ، تهران (پانا) - حسن روشن پیشکسوت استقلال از شیوه بازی استقلال در این چند هفته انتقاد کرد.

حسن روشن: ساپینتو با این شرایط تیمش اصلاً نباید حرف بزند،

به گزارش ایران ورزشی، توقف استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان یک بار دیگر این دلواپسی را به وجود آورد که از دست دادن امتیازات ابتدای فصل استقلال را از قهرمانی دور کند، در میان این نگرانی ها حرف های ساپینتو در خصوص نحوه بازی استقلال در فصل پیش هم این دلواپسی را چند برابر کرد و به نظر رسید که سرمربی پرتغالی استقلال دلش نمی خواهد دائماً با استقلال مجیدی مقایسه گردد! استقلال اما در هفته پنجم مسابقات لیگ برتر قرار است به مصاف تیم پیکان برود که هم امتیاز استقلال بوده و در فصول گذشته نیز حریف سرسختی برای آبی ها نشان داده است. در خصوص مسائل این چند وقت اخیر با حسن روشن پیشکسوت استقلال هم صحبت شدیم، مردی که هرگز عادت به مصلحت اندیشی ندارد و همواره رک و بی پرده در خصوص مسائل استقلال صحبت می نماید.

استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان متوقف شد! نظرتان در خصوص این بازی چیست؟

سال جاری برای استقلال سال خوبی نخواهد بود. سال جاری به نظر من سال سختی پیش روی استقلال خواهد بود.

چرا چنین اعتقادی دارید؟

چون فصل پیش استقلال بدون باخت فصل را تمام کرد و چند رکورد هم به ثبت رساند و همین مسأله توقع طرفداران استقلال را بالا برده است، دائماً استقلال سال جاری با استقلال فصل پیش قیاس می گردد و همین نکته کار استقلالی ها را سخت می نماید. من توانستم در فصل جاری فقط بازی استقلال و مس کرمان را دیدن کنم. استقلال مسائل زیادی دارد.

مشکل اصلی این تیم به نظر شما چیست؟

مهم ترین مشکل این است که بازیکنان با هم هماهنگ نیستند، خوب همدیگر را پیدا نمی نمایند و انگار تیم برنامه خاصی ندارد.سؤال من این است چرا استقلال با داشتن این همه پتانسیل فقط با یک مهاجم بازی می نماید. کلاً خودم کار تیمی که با یک مهاجم بازی می نماید را نمی پسندم.

نکته ای که بعد از بازی همه را نگران کرد این بود که ساپینتو در نشست خبری بعد از بازی به این مسأله اشاره نمود که استقلال در فصل پیش دفاعی بازی می کرد و به نوعی از سبک بازی فصل پیش استقلال انتقاد کرد!

این مربی اصلاً نباید صحبت کند. ساپینتو باید اول به مقدار کافی نتیجه بگیرد بعد لب به انتقاد بگشاید. به نظرم اینها همش بهانه است. مربی که یک تیم را قبول می نماید یعنی با تمام شرایط قبول می نماید. پارسال استقلال دفاعی بازی می کرد؛ حالا که تیم دست تو است حالا استقلال هجومی بازی کند. استقلال تا به امروز در بازی هایش اصلاً آهنگ نداشته است.

ساپینتو مربی هیجانی نشان داده و حتی در بازی با ملوان هم رفتاری انجام داد که به شدت مورد انتقاد نهاده شد! نظر شما در خصوص هیجانات کاذب این مربی چیست؟

فیلم رفتارهای عجیب این مربی را دیده ام. رفتارهای ساپینتو برای تیم باشخصیت استقلال عادی نیست. نباید ساپینتو شخصیت را از استقلال با این رفتارهایش بگیرد!

استقلال در چند بازی خود با تک مهاجم بازی نموده است در حالی که مهاجم سرعتی مثل قایدی را روی نیمکت دارد. در خصوص این سیستمی که ساپینتو در زمینه پیاده می نماید، شرح می دهید؟

همانطور که گفتم اصلاً سیستم یک مهاجمه را نمی پسندم. باید یکی مثل قایدی کنار سجاد باشد که بازی حریف را به هم بریزد. اما هنوز ساپینتو نتوانسته درست در استقلال تقسیم وظایف کند.

به نظر می رسد ساپینتو به مشاوره یک مربی ایرانی احتیاج دارد اما خسرو نتوانسته این وظیفه را در استقلال بخوبی ایفا نماید! نظر شما در این زمینه چیست؟

خسرو پسر خوبی است اما این برای مربی بودن کافی نیست. باید قبل از انتخاب مربی ایرانی جلسه می گذاشتند چند مربی ایرانی می آوردند ببینند چه کسی می تواند به سیستم ساپینتو یاری کند ضمن اینکه من فکر می کنم ساپینتو از کی روش خط می گیرد به همین علت به خسرو بازی نمی دهد و از او مشاوره نمی گیرد همان طور که مورایس دیگر هموطن کی روش هم اجازه نداد در کادرفنی اش مربی ایرانی باشد. این دو مربی پرتغالی هستند و از کی روش خط می گیرند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 شهریور 1401 بروزرسانی: 11 شهریور 1401 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 823

به "حسن روشن: ساپینتو با این شرایط تیمش اصلاً نباید حرف بزند،" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن روشن: ساپینتو با این شرایط تیمش اصلاً نباید حرف بزند،"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید