خودروسازان پول قطعه سازان را نمی دهند، دپوی 150 هزار خودرو در کارخانه ها

به گزارش وبمستر وبلاگ، دبیر و سخنگوی هیات تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودرو گفت: خودروسازان قیمت خودرو را افزایش می دهند، اما بدهی قطعه سازان را پرداخت نمی نمایند.

خودروسازان پول قطعه سازان را نمی دهند، دپوی 150 هزار خودرو در کارخانه ها

سید علی موسوی دبیر و سخنگوی هیات تحقیق و تفحص مجلس از صنعت خودرو در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران، درباره آخرین جزئیات فرایند تحقیق و تفحص از خودروسازان اظهارکرد: ما باید زمینه اثرگذاری مافیا در صنعت خودروسازی کشور، با مردم روراست و به صورت شفاف صحبت کنیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه درحال حاضر، هزاران خودرو در پارکینگ های شرکت های خودروسازی دپو شده اند اما خودروسازان می گویند با مشکل کمبود قطعه روبرو هستیم. این موضوع درحالی است که آن ها قیمت خودرو را افزایش می دهند، اما بدهی قطعه سازان را پرداخت نمی نمایند. اگر واقعا خودروسازان مشکل بدهی دارند، باید مشکل قطعه سازان را رفع نمایند و بدهی آن ها را پرداخت نمایند.

موسوی ادامه داد: خودروسازان اعلام می نمایند که ما پول قطعه سازان را پرداخت می کنیم؛ درحالی که صرفا پول قطعه سازانی پرداخت می گردد که عضو هیات امنا و هیات مدیره کارخانه های خودروسازی هستند. همین فرآیند باعث ایجاد انحصار و مافیا در صنعت خودروسازی شده است زیرا که مابقی قطعه سازان را از بازار رقابتی، کنار گذاشته خواهند شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تعداد خودروهای دپو شده در کارخانه های خودروسازی، گفت: در این زمینه آمارهای مختلفی وجود دارد؛ اما به طور کلی تعداد خودروهای دپو شده از 128 هزار تا 130 هزار خودرو تخمین زده شده است. بعضی داده های آماری نیز از دپوی 150 هزار خودرو حکایت دارد. متاسفانه خودروسازان همیشه به بهانه های مختلف از جمله کمبود قطعه، خودروها را پارکینگ کارخانه ها دپو نموده اند.

وی در انتها با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر آزادسازی واردات خودرو اعلام نمود: مجلس درحال رفع سازی ایرادات شورای نگهبان بر طرح واردات خودرو است که امیدواریم هرچه زودتر این فرآیند نهایی گردد. قطع به یقین با آزادسازی واردات خودرو و افزایش فراوری داخل، شاهد کاهش تقاضا و جلوگیری از دلالی خواهد شد.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: blogwebmaster.ir شناسه مطلب: 661

به "خودروسازان پول قطعه سازان را نمی دهند، دپوی 150 هزار خودرو در کارخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروسازان پول قطعه سازان را نمی دهند، دپوی 150 هزار خودرو در کارخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید